Samsung Galaxy J6 (fot. Samsung)

Samsung chyba rzeczywiście kompletnie wygasi linię smartfonów Galaxy J

Zbliżają się premiery dwóch smartfonów z rodziny Galaxy J: Galaxy J6 Prime oraz Galaxy J4 Plus. Samsung przymierza się jednak do mocnego przebudowania swojej struktury wydawniczej, więc wspomniane modele mogą być jednymi z ostatnich przedstawicieli linii J, którą producent zamierza porzucić na rzecz innej.

Restrukturyzacja serii smartfonów wydawanych przez Samsunga jest zgodnie ze źródłami elementem dostosowywania się do obecnych potrzeb rynkowych. Jeśli informacje, które do nas dotarły są poprawne, producent zamierza nieco namieszać w swoim portfolio.

Reklama

Obecnie Samsung ma cztery główne linie smartfonów (poza kilkoma odgałęzieniami pokroju urządzeń z klapką i tak dalej): niską półkę zajmują telefony z serii Galaxy J, średniopółkowce wydawane są w strumieniu Galaxy A, flagowe konstrukcje to Galaxy S, zaś segment premium zarezerwowany jest dla corocznie wydawanego Galaxy Note.

Szykują się jednak spore zmiany, które mogą obejmować:

  • całkowite wyeliminowanie linii Galaxy J,
  • poszerzenie oferty smartfonów Galaxy A o urządzenia z konkurencyjnymi, unikalnymi funkcjami (wprowadzanymi czasem wcześniej niż do flagowców),
  • otworzenie kompletnie nowej, mocno budżetowej linii Galaxy M, której zadaniem będzie konkurowanie z tanimi smartfonami na rynkach w Chinach, Indiach i Ameryce Południowej.

Wychodzi więc na to, że seria Galaxy J zrobi miejsce dla budżetowców z linii Galaxy M, które zawalczą o klienta o mniejszej zasobności portfela. Galaxy A zaś, zyska jeszcze więcej reprezentantów. W tej rodzince średniaków może zapanować więc mały chaos i ciekaw jestem czy Samsung temu zapobiegnie. Ważniejsze będzie jednak to, w jaki sposób Koreańczycy będą chcieli konkurować ze średniopółkowcami Huawei i Xiaomi, gdyż chińscy producenci skutecznie uniemożliwiają rozwój Samsungowi na własnym rynku, oferując urządzenia o bardzo zbliżonych parametrach, lecz w niższej cenie.

Na pewno w ciągu najbliższego roku u Samsunga będzie sporo się działo i chętnie zobaczymy, do czego doprowadzą spodziewane zmiany – o ile rzeczywiście dojdą do skutku.

https://www.tabletowo.pl/2018/07/24/koniec-serii-galaxy-j-galaxy-on-galaxy-c-nowe-linie-galaxy-p-galaxy-r/

źródło: ET News przez Android Authority