Co zaoferuje Samsung Galaxy A51? Są pierwsze informacje

Premiera Galaxy A50 była dużym wydarzeniem – Samsung udowodnił tym modelem, że nie przygląda się biernie poczynaniom konkurencji w segmencie średniopółkowców, podczas gdy momentami odnosiliśmy takie wrażenie. Niedługo na rynku zadebiutuje Galaxy A51 i wiemy już, co zaoferuje ten smartfon.

Pomimo że Galaxy A50 początkowo borykał się z problemami natury software’owej, otworzył nowy rozdział w historii średniaków tej marki. Od czasu jego premiery zadebiutowało wiele bardzo interesujących modeli, które oferowały rozwiązania, jakich jeszcze do niedawna nie spodziewalibyśmy się w smartfonach Samsunga (m.in. ekranowe czytniki linii papilarnych oraz wysuwany i obracający się aparat w Galaxy A80).

Reklama

Samsung Galaxy A51

Właśnie z uwagi na powyższe z dużym zaciekawieniem wypatruję premiery Galaxy A51, ponieważ chcę więcej. Co prawda Galaxy A50 niedawno doczekał się odświeżonej wersji w postaci Galaxy A50s, ale większej porcji nowości spodziewamy się dopiero w modelu z kolejną cyferką w nazwie.

A jego premiera zbliża się nieuchronnie. W bazie Geekbench odnaleziono urządzenie marki Samsung o oznaczeniu kodowym SM-A515F, które na rynku ma zadebiutować właśnie jako Galaxy A51. Benchmark nie ma w zwyczaju podawać szczegółowych informacji na temat nadchodzących smartfonów, ale i tak dowiadujemy się kilku istotnych detali.

Samsung Galaxy A51 – specyfikacja

Jak podaje Geekbench, smartfon wyposażono w procesor Exynos 9611, który został oficjalnie zaprezentowany miesiąc temu. Składa się on z czterech rdzeni ARM Cortex-A73 2,3 GHz i czterech ARM Cortex-A53 1,7 GHz oraz układu graficznego ARM Mali-G72 MP3, a do jego produkcji Samsung wykorzystuje 10-nm proces technologiczny FinFET.

W tej kwestii będzie to więc nieznaczny upgrade w stosunku do Galaxy A50 z procesorem Exynos 9610, który pod względem budowy jest bardzo podobny do Exynosa 9611. Nowy chipset wyróżnia obsługa aparatów o rozdzielczości 64 Mpix i prawdopodobnie takiego powinniśmy się spodziewać na pokładzie Galaxy A51 (tym bardziej, żeGalaxy A50s ma już aparat 48 Mpix).

Geekbench podaje również, że nadchodząca nowość ma na pokładzie 4 GB RAM i pracuje pod kontrolą Androida 10. Z uwagi na wersję systemu, smartfon prawdopodobnie zadebiutuje dopiero na początku 2020 roku, być może również na targach MWC w Barcelonie, jak Galaxy A50.

Źródło: Geekbench via GSMarena