Galaxy A11 będzie budżetowcem z zaskakująco interesującą specyfikacją
Samsung Galaxy A3 2017

Galaxy A11 będzie budżetowcem z zaskakująco interesującą specyfikacją

Kiedyś budżetowe smartfony oferowały tak żałośnie słabą specyfikację techniczną, że „kultura” ich pracy potrafiła zirytować nawet mniej wymagających użytkowników. Dziś (na szczęście) sytuacja wygląda zupełnie inaczej – tanie urządzenia nierzadko przypominają pod różnymi względami wyżej pozycjonowane modele. Tak będzie w przypadku Samsunga Galaxy A11.

Nie każdy potrzebuje flagowca za kilka tysięcy złotych – większości użytkowników wystarcza smartfon ze średniej półki. Nie brakuje też jeszcze mniej wymagających osób, które będą zadowolone nawet z niskopółkowego urządzenia. Szczególnie że te ostatnie oferują coraz lepszą specyfikację. Nadchodzący Samsung Galaxy A11 z pewnością nie zawiedzie swoich nabywców.

Samsunga Galaxy A11 – specyfikacja

Wiemy coraz więcej na temat listy parametrów nowego budżetowca południowokoreańskiego producenta. W zeszłym miesiącu pojawiły się informacje, że smartfon zostanie wyposażony w cieszący się swego czasu bardzo dobrymi opiniami procesor Qualcomm Snapdragon 625 2,0 GHz z układem graficznym Adreno 506. Dla przypomnienia, składa się on z ośmiu rdzeni ARM Cortex-A53 i jest produkowany z wykorzystaniem 14-nm procesu technologicznego. SoC ten jeszcze do niedawna królował w urządzeniach ze średniej półki cenowej.

Premiera Samsunga Galaxy A11 zbliża się nieuchronnie, o czym świadczy fakt, że smartfon pojawił się także w bazie FCC (amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności), która zdradziła kolejne, nie mniej ciekawe informacje na jego temat. Jak wynika z załączonej dokumentacji, Koreańczycy zdecydowali się zastosować w tym modelu potrójny aparat główny. To spory krok naprzód względem Galaxy A10 z pojedynczym (nieco nowszy Galaxy A10s ma zaś podwójny). Właściciele tego urządzenia z pewnością będą zadowoleni, że dostaną do dyspozycji tak rozbudowane możliwości fotograficzne.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Schematy przesłane do FCC zdradzają także, że na panelu tylnym Galaxy A11 pojawi się również czytnik linii papilarnych, a na górnej krawędzi 3,5 mm złącze słuchawkowe. Na dole widać zaś wycięcie, które kształtem sugeruje obecność portu USB-C.

smartfon Samsung Galaxy A11 SM-A115F
Samsung Galaxy A11 SM-A115F (źródło: FCC via SamMobile)

Kolejną zaletą Samsunga Galaxy A11 niewątpliwie będzie najnowsza wersja oprogramowania, tj. Android 10. Niestety, jako że ma to być budżetowiec i producent musiał gdzieś poszukać oszczędności, smartfon zaoferuje tylko 2 GB RAM.

Na razie nie wiemy, kiedy Galaxy A11 trafi na rynek.

Źródło: FCC via SamMobile