Redmi logo
źródło: Redmi

Redmi Note 9 z zupełnie nowym procesorem MediaTeka

Najnowsze procesory MediaTeka wcale nie są takie straszne, jak niektórzy je malują, jednak liczne wpadki w przeszłości zostały tak mocno zapamiętane przez użytkowników na całym świecie, że firma z Tajwanu prawdopodobnie zawsze będzie musiała się mierzyć z często nieuzasadnioną krytyką. Niewykluczone więc, że Redmi Note 9 będzie skreślony już na start u wielu osób, gdy zainteresowani nim tylko zobaczą, że na pokładzie znalazł się układ tajwańskiego przedsiębiorstwa.

Reklama

Przeciętny użytkownik nie zwraca większej uwagi na to, w jaki procesor jest wyposażony posiadany przez niego smartfon – co najwyżej może interesować go, z ilu rdzeni się składa oraz z jaką maksymalnie częstotliwością one pracują. W zasadzie tylko osoby mocno zainteresowane nowymi technologiami są w stanie zorientować się, jak konkretny SoC wypada w porównaniu do innych układów.

Reklama

Procesory MediaTeka w przeszłości borykały się z wieloma problemami, a prawdopodobnie największym „niewypałem” były te dziesięciordzeniowe, które w założeniach miały zagwarantować niespotykaną ówcześnie wydajność. Dziś układy tego przedsiębiorstwa są znacznie lepsze dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań i zaawansowanych technologii. Najlepszym tego przykładem jest Helio G90T, który według AnTuTu jest najwydajniejszym SoC do smartfonów ze średniej półki. W benchmarku bardzo dobrze radzi sobie też Dimensity 1000L ze zintegrowanym modemem 5G.

Redmi Note 9 z zupełnie nowym procesorem MediaTeka

Mimo to, Redmi Note 9 prawdopodobnie będzie skreślany już na start przez wiele osób tylko dlatego, że producent wyposażył go w procesor firmy MediaTek. Co ciekawe, jak wynika z najnowszych doniesień, ma to być całkowicie nowy układ Helio P75, który nie miał jeszcze swojej oficjalnej premiery. Z tego powodu nie wiemy nic na jego temat, ale można się spodziewać, że będzie to lekko poprawiona wersja Helio P70. Dla przypomnienia, składa się on z kompletu rdzeni ARM Cortex-A73 i ARM Cortex-A53 (do 2,1 GHz) oraz grafiki ARM Mali-G72 MP3. Do jego produkcji Tajwańczycy wykorzystują 12-nm proces technologiczny FinFET od TSMC.

Jeśli chodzi o pozostałą specyfikację Redmi Note 9, to nie wiemy na jej temat nic więcej. Smartfon zadebiutuje jednak już jutro rano (polskiego czasu), więc za kilkanaście godzin wszystkie informacje będą znane.

Zobacz też: Wycieka specyfikacja Redmi Note 9 Pro

Wycieka specyfikacja Redmi Note 9 Pro. Nie powinniście narzekać

Źródło: MySmartPrice