smartfon Redmi Note 8
Tak może wyglądać Redmi Note 8

Tak może wyglądać Redmi Note 8 z poczwórnym aparatem

Redmi jednoznacznie dało do zrozumienia, że zbliża się premiera Redmi Note 8. Świadczy o tym m.in. fakt, że producent rozpoczął już produkcję pierwszego w portfolio smartfona z poczwórnym aparatem z głównym sensorem o rozdzielczości 64 Mpix. Właśnie mamy okazję zobaczyć, jak z dużym prawdopodobieństwem będzie on wyglądał.

Chociaż Redmi jeszcze ani razu nie potwierdziło oficjalnie, że Redmi Note 8 i tajemniczy smartfon z poczwórnym aparatem z sensorem 64 Mpix to jeden i ten sam model, to wiele na to wskazuje. Prędzej czy później taka informacja zapewne zostanie podana do publicznej wiadomości, jednak na razie marka skupia się na podgrzewaniu atmosfery wokół nadchodzącej nowości.

Reklama

Ostatnio Lu Weibing opublikował na swoim oficjalnym profilu w serwisie społecznościowym Weibo film, na którym widać, że produkcja nowego smartfona ruszyła już pełną parą. I chociaż wideo trwa zaledwie 11 sekund, to można na nim dopatrzeć się przynajmniej dwóch niezwykle istotnych rzeczy.

Po pierwsze, nadchodząca nowość, która z dużym prawdopodobieństwem zadebiutuje na rynku jako Redmi Note 8, zostanie wyposażona w poczwórny aparat główny. Trzy sensory znajdą się jeden pod drugim, podczas gdy czwarty ulokuje się po prawej stronie drugiego z ww. oczek. Mamy też niemal 100% pewność, że główne oczko zostanie uzbrojone w matrycę Samsung ISOCELL Bright GW1 o rozdzielczości 64 Mpix.

Oprócz tego, można też dojrzeć, że aparat do selfie i rozmów wideo będzie się wysuwał z wnętrza obudowy jak w Redmi K20 i Redmi K20 Pro (a.k.a. Xiaomi Mi 9T i Mi 9T Pro).

Na podstawie tego filmu powstał render przedstawiający, jak może wyglądać smartfon Redmi z aparatem o rozdzielczości 64 Mpix, którego na rynku spodziewamy się zobaczyć pod nazwą Redmi Note 8. Oczywiście projekt ten niekoniecznie musi w 100% pokryć się z finalnym, ale mimo wszystko daje nam jako taki podgląd na to, czego możemy się spodziewać.

smartfon Redmi Note 8
Tak może wyglądać Redmi Note 8

Możemy mieć jednak pewność, że moduł aparatu znajdzie się w centralnej części panelu tylnego, bowiem tak wynika z opublikowanego przez Lu Weibinga filmu. Kwestią sporną pozostaje natomiast to, czy Redmi pójdzie w stronę stylistyki obranej ostatnio przez Xiaomi, czy będzie wierna tej, reprezentowanej przez Redmi K20 i Redmi K20 Pro (a.k.a. Xiaomi Mi 9T i Mi 9T Pro). Wkrótce zapewne i tego się dowiemy dzięki kolejnym przeciekom.

Źródło: Weibo przez GizmoChina