smartfon Xiaomi Mi 9T
Xiaomi Mi 9T (fot. Xiaomi)

Xiaomi Mi 9T już w Polsce. Ceny są jednak wyższe niż na Zachodzie

Tego się nie spodziewaliśmy – Xiaomi Mi 9T miał zadebiutować w Polsce dopiero w czwartek, a tymczasem polski oddział producenta już dziś zaanonsował jego wprowadzenie na nasz rynek. I przy okazji podał też sugerowane ceny. Niestety, nie są one tak atrakcyjne, jak myśleliśmy, że będą. Szkoda.

Cena Xiaomi Mi 9T w Europie

Zanim przejdę do cen w Polsce przypomnę, że do Europy trafiły dwie konfiguracje: pierwsza z 6 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej oraz druga z 6 GB RAM i 128 GB przestrzenią na pliki użytkownika. Wersja 6 GB/64 GB kosztuje na Starym Kontynencie 329 euro, natomiast wariant 6 GB/128 GB 369 euro. Po bezpośrednim przeliczeniu jest to równowartość – odpowiednio – około 1400 złotych i 1550 złotych.

Cena Xiaomi Mi 9T w Polsce

Całkiem prawdopodobne wydawało się więc, że konfiguracja 6 GB/64 GB będzie kosztowała w Polsce 1399 złotych, podczas gdy 6 GB/128 GB 1499 złotych. Nie byłby to pierwszy przypadek, kiedy ceny w naszym kraju są nawet niższe niż w Europie – ostatnim przykładem jest Xiaomi Mi 9 SE. Nie mówiąc już o wyjątkowo atrakcyjnej wycenie Xiaomi Mi 9 i Redmi Note 7.

Cóż, okazuje się, że tak kolorowo nie będzie. Polski oddział Xiaomi poinformował dziś, że cenę wersji 6 GB/64 GB ustalono na 1599 złotych, a wariantu 6 GB/128 GB na 1699 złotych. Różnica pomiędzy tymi modelami jest więc znikoma (podobnie jak w przypadku Xiaomi Mi 9), jednak względem europejskich cen już nie do zignorowania.

smartfon Xiaomi Mi 9T
Xiaomi Mi 9T (fot. Xiaomi)

Nie ukrywam, że jestem zawiedziony takim obrotem spraw, gdyż 200 złotych w przypadku smartfonów Xiaomi to dużo. Najwyraźniej jednak producent nie może sobie pozwolić na agresywną politykę cenową przy każdym modelu (co zresztą pokazały już polskie ceny Redmi 7).

Sprzedaż Xiaomi Mi 9T rozpocznie się 11 lipca 2019 roku w oficjalnym sklepie internetowym Mi-home.pl oraz w autoryzowanych sklepach marki w całej Polsce. Później smartfon będzie też dostępny u wybranych operatorów i w otwartej sprzedaży.

smartfon Xiaomi Mi 9T
Xiaomi Mi 9T (fot. Xiaomi)

Warto dodać, że klienci dostaną do wyboru trzy wersje kolorystyczne (czarną Carbon Black, niebieską Glacier Blue i czerwoną Flame Red) – to ważna wiadomość, bowiem wcześniej informowano, że do Polski trafią dwie pierwsze z wyżej wymienionych.

Z najważniejszymi elementami specyfikacji Xiaomi Mi 9T zapoznacie się w tym artykule.

Źródło: informacja prasowa