Razer Phone (fot. Razer)

Razer Phone 3 prawdopodobnie nigdy nie ujrzy światła dziennego

Razer Phone był jednym z pierwszych smartfonów dla graczy. Wkrótce po nim na rynku zadebiutowało kilka podobnych do niego urządzeń, lecz obecnie można odnieść wrażenie, że segment ten nie rozwija się już tak dynamicznie. Coś naprawdę musi być na rzeczy, skoro Razer (podobno) anulował prace nad trzecią generacją tego sprzętu.

Razer rewiduje swoją działalność, czego dowodem jest decyzja o zamknięciu z końcem lutego 2019 roku sklepu Razer Game Store, który funkcjonował przez niespełna rok. Jako powód firma podała małe zainteresowanie użytkowników.

Reklama

Z doniesień serwisu Droid Life wynika jednak, że to nie koniec zaskakujących posunięć, na jakie zdecydował się Razer. Okazuje się bowiem, że firma zwolniła większość pracowników z działu urządzeń mobilnych i hardware’u oraz część specjalistów od marketingu. Pozostali w szeregach mają zadbać o wsparcie dla Razer Phone 2, lecz prace nad bezpośrednim następcą podobno zostały anulowane.

Serwis Droid Life poprosił o komentarz Razera i firma przyznała, że zwolniła około 30 pracowników, co stanowi ~2% wszystkich zatrudnionych, a także zamknęła kilka projektów. Przedsiębiorstwo zamierza bowiem scentralizować swoje zasoby i skupić się na „kluczowych projektach”, aby zwiększyć rentowność swojej działalności.

Razer poinformował też, że pracownicy, którzy pracowali przy anulowanych projektach, zostaną skierowani do pracy nad tymi, które firma cały czas zamierza kontynuować. Producent natomiast nie potwierdził, że prace nad Razer Phone 3 zostały anulowane, jednak nie widzę powodu, dlaczego mielibyśmy nie wierzyć informacjom przekazywanym przez serwis źródłowy.

Daje się bowiem zauważyć, że na rynku nie debiutuje już tak dużo smartfonów dla graczy, więc wygląda na to, że był to tylko krótkotrwały trend, który skończył się tak szybko, jak się zaczął. Na horyzoncie aktualnie widać właściwie tylko nowy model Xiaomi Black Shark, ale być może inni producenci również wydadzą kolejne urządzenia. Mimo wszystko nie jest to już tak „gorący” segment, jak jeszcze w zeszłym roku.

Aktualizacja: - 2019.02.20Razer przesłał do nas oświadczenie o następującej treści: „Z naszego oddziału mobilnego zwolniono niektórych pracowników; pozostali zostali przydzieleni do innych, nowych projektów. Nadal widzimy ogromne możliwości w obszarze gier mobilnych, który tworzyliśmy wraz z Razer Phone. Będziemy dalej inwestować w ten segment poprzez zestaw aktywności związanych ze sprzętem, jaki i oprogramowaniem. Pracujemy nad nowymi, ekscytującymi projektami mobilnymi. Informacjami o nowościach podzielimy się wtedy, gdy będziemy na to gotowi. Telefon Razer Phone 2 będzie nadal dostępny w sprzedaży i otrzyma nasze dalsze wsparcie w postaci najnowszych aktualizacji i funkcji”.

*na zdjęciu tytułowym pierwszy Razer Phone

Źródło: Droid Life, Weibo