Razer Phone (fot. Razer)

Razer Phone trafił do sprzedaży w Polsce! Do końca marca dostępny będzie jednak tylko w Play

Wielokrotnie pytaliście nas, czy – a jeśli tak, to kiedy – Razer Phone trafi do sprzedaży w Polsce. Ja osobiście się tego nie spodziewałem, więc tym większą (i milszą) niespodzianką jest informacja, że smartfon można już kupić w naszym kraju. Na początku, tzn. do końca marca, będzie dało się to jednak zrobić wyłącznie za pośrednictwem Play.

Razer Phone zadebiutował 1 listopada 2017 roku, czyli to wciąż bardzo świeży sprzęt. Do tej pory nie doczekał się też ani jednego godnego konkurenta, który również chciałby zawalczyć o serce wymagających graczy (aczkolwiek jeden taki pojawił się już na horyzoncie). Z pewnością ucieszą się więc mieszkańcy Polski, którzy mieli na niego chętkę. Smartfon trafił do sprzedaży w naszym kraju, lecz do końca marca można go kupić jedynie za pośrednictwem Play.

Jak podaje operator, aktualnie trwa przedsprzedaż Razer Phone, czyli urządzenie nie jest dostępne od ręki. Wysyłka zamówionych egzemplarzy rozpocznie się jednak już wkrótce, bo na początku marca. Co ważne, smartfon można kupić zarówno z umową terminową, jak i bez niej. W pierwszym przypadku miesięczny koszt zależy od wybranej oferty, natomiast w drugim klient zapłaci jednorazowo 3199 złotych. Moim zdaniem to uczciwa cena, patrząc przez pryzmat specyfikacji tego modelu.

Do zakończenia przedsprzedaży Razer Phone dostępny będzie wyłącznie w sklepie internetowym Play. Później klienci bez problemu kupią go także na infolinii i w stacjonarnych salonach sprzedaży.

Warto bowiem przypomnieć, że Razer Phone oferuje m.in. 5,7-calowy wyświetlacz IGZO o proporcjach 16:9, rozdzielczości 2560×1440 pikseli i współczynniku odświeżania 120 Hz, a do tego również ośmiordzeniowy (8x Kryo 280; 10 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 835 z układem graficznym Adreno 540, 8 GB RAM64 GB pamięci wbudowanej typu UFS z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 2T, podwójny aparat główny 12 Mpix f/1.75 + 12 Mpix f/2.6, kamerkę 8 Mpix z f/2.0 na przodzie, NFCgłośniki stereo. Smartfon pracuje pod kontrolą systemu Android i czerpie energię z akumulatora o pojemności 4000 mAh. Warto dodać, że kupione w Play egzemplarze nie będą miały wgranego brandu operatora.

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2018/01/09/project-linda-razer-phone-ces-2018/

Źródło: Blog Play, @RzecznikPlay