Znacie Razer Game Store? Też nie? Za 10 dni ten sklep z grami zostanie zamknięty

Zgaduję, że większość naszych czytelników firmę Razer zna za sprawą gamingowego smartfona Razer Phone (jak i jego następcy z „dwójką” w nazwie) i sprzętów dla graczy, takich myszki, słuchawki czy laptopy. Mniej znaną informacją jest to, że Razer stworzył także sklep z cyfrowymi grami online, który już 28 lutego 2019 roku zostanie zamknięty.


Najwyraźniej mało kto wiedział, że istnieje coś takiego jak Razer Game Store, ponieważ około 10 miesięcy od otwarcia sklepu, usługa ta zniknie z sieci. Co wyróżniało ją od konkurencyjnych propozycji?

Reklama

Razer kusił takimi rzeczami jak specjalne rabaty na gry czy wirtualną walutę zdobywaną za zakupy, którą można było wymieniać na dodatkowe nagrody. Sklep oferował klucze na cyfrowe wersje gier na Steam i Uplay, więc po zamknięciu usługi 28 lutego 2019 gracze nie stracą swoich gier, przypisanych do kont na tych platformach. Warto dodać, że zakupione preordery zostaną sfinalizowane i w dniu premiery danej gry do nabywcy trafi kod – najpewniej mailowo.

Dlaczego Razer Game Store zostanie zamknięte?

Z oficjalnego komunikatu firmy można wywnioskować, że chodzi o małe zainteresowanie sklepem. Jak widać, całkiem przyzwoite i kuszące promocje nie były w stanie przyciągnąć do siebie odpowiedniej liczby klientów, by dalsze prowadzenie usługi opłacało się Razerowi.

Po zamknięciu sklepu wszystkie dane użytkowników zostaną usunięte. Co ciekawe firma nie rezygnuje z dostarczania gier poprzez inne serwisy. Co to oznacza? Tego dowiemy się już wkrótce, ale takie strony jak gold.razer.com nadal będą jeszcze dalej funkcjonować. Więcej informacji i szczegółów możecie przeczytać w notce na temat zamknięcia wraz z F&Q pod TYM linkiem.

A czy Wy znaliście i korzystaliście z Razer Game Store?

Źródło: Razer