Xiaomi Mi 11 Ultra (fot. Tabletowo)

Kolejny producent chce umieścić wyświetlacz na pleckach smartfona

Z jednej strony narzekamy na nudę w projektach smartfonów, bo wszystkie wyglądają tak samo. Z drugiej, niespecjalnie przyjął się pomysł dodatkowego wyświetlacza na tylnej części obudowy tych urządzeń. Wielu producentów już tego próbowało, a nadchodzą kolejni.

Wyświetlacz na pleckach smartfona – nic nowego

Dodatkowe ekrany na pleckach smartfonów nie są jakimś przebłyskiem oryginalności. Już wiele firm próbowało nas przekonać, że to dobry pomysł – raczej z marnym skutkiem.

smartfon Doogee V20 5G smartphone
Jeden z ostatnich smartfonów z dodatkowym ekranem – Doogee V20 5G (źródło: Doogee)

Być może kojarzymy takie urządzenia jak nubia X, Xiaomi Mi 11 Ultra czy Doogee V20 5G. Każdy z nich wyposażono w uzupełniający wyświetlacz na tylnej obudowie, pomagający w robieniu selfie czy sygnalizujący nieprzeczytane powiadomienia. Do zastosowania takiego samego wybiegu ma ochotę OPPO.

OPPO z dodatkowym ekranem w planach

Firma OPPO złożyła wniosek o przyznanie patentu na smartfony o nowej konstrukcji – z wyświetlaczem pomocniczym w okolicach wysepki z aparatami na tylnej części obudowy.

(fot. LetsGoDigital)

Jak widać, opcji jest kilka. Ekran mógłby zostać „otoczony” przez obiektywy, pozostając w środku wysepki opartej o plan koła. Mógłby nawet sam przybrać formę kółka. Inna wersja pomysłu zakłada powiększenie wyświetlacza, który zajmowałby już część tylnego panelu urządzenia, pozostając poza modułem kamery.

Oczywiście na tym etapie to tylko patent, ale wskazujący kierunek, jaki OPPO może podjąć podczas projektowania kolejnych smartfonów. O wizualizację jednego ze szkiców postarali się spece z LetsGoDigital.

(fot. LetsGoDigital)

Trzeba przyznać, że sprzęt w takiej formie wyglądałby nietuzinkowo, choć bardziej martwiłbym się względami praktycznymi, a nie estetycznymi. Bądź co bądź, zwykle kładziemy smartfon na pleckach, a nie na głównym wyświetlaczu. W takiej pozycji jeden z celów istnienia dodatkowego ekranu przestaje mieć znaczenie – nie odczytamy wiadomości o powiadomieniach z panelu, który pozostaje przed nami ukryty.

Ciekawi jesteśmy, czy OPPO rzeczywiście pójdzie tą ścieżką. Skoro Xiaomi się nie bało…

Wprowadzono niepoprawny url do wpisu z oiot.pl, poprawny format powinien wyglądać tak: „https://oiot.pl/facebok-messenger-grupowe-efekty-ar/”.