Oppo logo
Oppo Find X / fot. Kacper Żarski (Tabletowo.pl)

Oppo oficjalnie zapowiada premierę Find X2. To będzie prawdziwy flagowiec

Oppo Find X zadebiutował w czerwcu 2018 roku, więc już półtora roku temu. Swego czasu pojawiły się jakieś nieoficjalne doniesienia na temat jego następcy, ale wówczas wydawało się pewne, że Oppo nie zaprezentuje go w najbliższej przyszłości. Teraz jednak sam producent oficjalnie zapowiedział rychłą premierę Oppo Find X2.

Reklama

Co już wiemy o Oppo Find X2?

Producent przede wszystkim podał przedział czasowy, w którym zadebiutuje następca Oppo Find X. Jego premiera zaplanowana jest na pierwszy kwartał 2020 roku, czyli na okres od stycznia do marca. Pod koniec lutego, jak co roku, w Barcelonie odbędą się targi MWC 2020 i niewykluczone, że właśnie w trakcie tej imprezy Oppo zaprezentuje Oppo Find X2. To na razie jednak tylko przypuszczenia, ponieważ marka równie dobrze może zorganizować osobne wydarzenie w jakikolwiek inny dzień, aby za chwilę inna nowość nie odciągnęła uwagi publiczności od nowego smartfona (co na MWC jest standardem, gdyż wiele się tam dzieje).

Reklama

Oppo zdradziło też, że Oppo Find X2 zostanie wyposażony w ośmiordzeniowy (8x Kryo 585; 7 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 865 2,84 GHz z układem graficznym Adreno 650 i dedykowanym modemem 5G Snapdragon X55 (ten ostatni jest obligatoryjny w urządzeniach mobilnych z tym SoC), więc będzie prawdziwie topowym smartfonem. W związku z tym możemy spodziewać się flagowej specyfikacji i wygląda na to, że sprzęt nie zawiedzie.

Oppo zadeklarowało bowiem też, że Oppo Find X2 otrzyma wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości i wysokim współczynniku odświeżania obrazu, a do tego lepiej odwzorowujący kolory i oferujący wyższą rozpiętość tonalną. Producent chce, aby użytkownik na widok tego ekranu powiedział „wow”. Podobny zachwyt ma wywołać aparat, ponieważ smartfon zostanie wyposażony w całkowicie nowy sensor Sony i technologię 2×2 OCL, która ma za zadanie m.in. poprawić działanie autofokusu i przyspieszyć jego działanie.

Czekamy na premierę Oppo Find X2

Tych parę szczegółów wystarczyło, żeby Oppo zaostrzyło nam apetyt na następcę Oppo Find X. Wielką niewiadomą wciąż pozostaje jednak design smartfona. Producent prawdopodobnie nie zdecyduje się ponownie na wysuwany mechanizm, ale możemy tylko dywagować, w którą stronę pójdzie. A możliwości jest wiele.

Źródło: Oppo via xda-developers, Android Authority