smartfon OnePlus 7T Pro 5G McLaren Edition
OnePlus 7T Pro 5G McLaren Edition (źródło: T-Mobile US)

No i jest: oto drugi smartfon OnePlus z modemem 5G

Ciekawe: dopiero co OnePlus dał do zrozumienia, że na rynku nieprędko pojawi się kolejny smartfon tej marki z modemem 5G, a tymczasem właśnie dowiadujemy się, iż wkrótce takowy trafi do sprzedaży. Kupią go jednak tylko mieszkańcy jednego kraju.

2019 rok jest wyjątkowy pod wieloma względami, również w przypadku marki OnePlus, bowiem w tym roku wprowadziła ona na rynek aż siedem smartfonów, podczas gdy do tej pory były to maksymalnie trzy. W maju zadebiutowały OnePlus 7, OnePlus 7 Pro i OnePlus 7 Pro 5G, a w tym miesiącu dołączyły do nich OnePlus 7T, OnePlus 7T Pro i OnePlus 7T Pro McLaren Edition.

Kolejny smartfon OnePlus z modemem 5G

Wyżej wymieniłem sześć modeli, ale właśnie dowiadujemy się, że wkrótce do sprzedaży trafi siódmy i jednocześnie drugi z modemem 5G. To niemałe zaskoczenie, ponieważ jeszcze kilkanaście dni temu producent sugerował, że nie powinniśmy się spodziewać takiego urządzenia w tym roku. Założyciel i CEO marki, Pete Lau, powiedział bowiem, że „smartfon z 5G nie jest powiązany ani z serią Pro, ani z serią T. Nie jest powiedziane, że każda z nich musi mieć 5G”.

Tymczasem okazuje się, że kolejny model marki OnePlus z modemem 5G trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku. Będzie nim specjalna edycja OnePlus 7T Pro 5G McLaren Edition, dostępna wyłącznie u amerykańskiego operatora T-Mobile. Dokładna cena i data rozpoczęcia przyjmowania zamówień na ten smartfon zostanie podana do wiadomości w najbliższym czasie.

Dostępność OnePlus 7T Pro 5G McLaren Edition będzie więc jeszcze bardziej ograniczona niż ma to miejsce w przypadku OnePlus 7 Pro 5G. Może to jednak nawet dobrze, bowiem za nowszy model, w dodatku w „podwójnie specjalnej” edycji, klientom z pewnością przyjdzie sporo zapłacić.

Do tej pory do Polski nie trafił żaden smartfon OnePlusa z modemem 5G. Jeśli dobrze pójdzie, może kupimy go w naszym kraju już w przyszłym roku, gdyż w 2020 roku sieć nowej generacji powinna być dostępna w wersji komercyjnej w wybranych lokalizacjach.

Źródło: T-Mobile US via Android Authority