OnePlus 11 Concept
(fot. OnePlus)

OnePlus 12R będzie prawie-flagowcem. W sieci pojawiły się zdjęcia

Producenci smartfonów często oferują urządzenia, które mają przyciągać ceną, jednocześnie zachowując większość cech produktów z najwyższej półki. Takie zadanie otrzyma OnePlus 12R.

OnePlus 12R – specyfikacja na długo przed premierą

Choć modele z serii „R” nie są oczkiem w głowie OnePlusa, z pewnością są jednymi z tych najlepiej zarabiających. Nie są to flagowce ostateczne, a bardzo dobre urządzenia, zwykle z procesorami o jedną generację wstecz, sprzedawane w Indiach.

OnePlus 12R będzie podobny. Jako następca udanego modelu 11R, zachowa jego najlepsze cechy i wzbogaci się o kilka kolejnych drobiazgów. Na przykład będzie miał lekko zakrzywiony, 6,7-calowy wyświetlacz AMOLED z odświeżaniem 120 Hz, o rozdzielczości 1,5K i otworem na przedni aparat 16 Mpix, a także wąskie ramki.

Również układ aparatów nie ulegnie mocnej zmianie. Nadal będą one umieszczone w okrągłej wyspie, niejako łączącej się z boczną częścią obudowy. Jednak pewne przetasowania nastąpią w użytych matrycach. Główny sensor będzie dysponował rozdzielczością 50 Mpix, a towarzyszyć mu będzie czujnik 8 Mpix z obiektywem ultraszerokokątnym, a także teleobiektyw 32 Mpix. Dla porównania, OnePlus 11R miał konfigurację 50 Mpix + 8 Mpix + 2 Mpix.

Mocy i energii nie zabraknie

Jak donoszą informatorzy z MySmartPrice, w środku działać będzie procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, a maksymalna konfiguracja pamięciowa zyska 16 GB RAM i 256 GB pamięci na system i dane.

Całość zasili potężna bateria o pojemności 5500 mAh, co brzmi naprawdę dobrze. Do tego będzie można ją ładować szybką ładowarką 100 W. OnePlus 12R otrzyma oprogramowanie Oxygen OS 14, bazujące na Androidzie 14.

Sprzęt zostanie zaprezentowany najprawdopodobniej w styczniu 2024 roku.