Nokia 5.2 zaoferuje więcej niż oczekiwaliśmy

Nokia 5.2 zaoferuje więcej niż oczekiwaliśmy

W ubiegłym tygodniu pojawiły się pierwsze doniesienia na temat nowego smartfona marki Nokia. Prace nad tym modelem muszą być już na bardzo zaawansowanym etapie, bowiem właśnie dowiadujemy się o nim kolejnych rzeczy. Okazuje się, że zaoferuje jeszcze więcej niż myśleliśmy.

Ostatnio zaprezentowana Nokia 2.2 to smartfon z niższej półki dla mniej wymagającego klienta. A właściwie to takiego, który nie będzie eksploatował urządzenia zbyt mocno, gdyż przy jego specyfikacji większe obciążenie może wywołać niepohamowaną falę irytacji.

Z niecierpliwością wyczekujemy więc premiery czegoś lepiej wyposażonego, skierowanego do użytkownika wymagającego trochę więcej. I jednocześnie też bardziej konkurencyjnego, bowiem w ostatnim czasie pojawiło się wiele smartfonów, na widok których aż chce się biec do sklepu (z Redmi Note 7 na czele).

Nokia 5.2

W ubiegłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że HMD Global pracuje nad nowym smartfonem, który zostanie wyposażony przede wszystkim w potrójny aparat z sensorem o rozdzielczości 48 Mpix. Co więcej, moduł ma zostać umieszczony na okrągłej wyspie, do tej pory charakterystycznej głównie dla inteligentnych telefonów Motoroli.

Nokia 5.2 zaoferuje więcej niż oczekiwaliśmy
Nokia 5.2 (fot. Weibo)

Okazuje się, że Nokia TA-1198, znana też pod nazwą „Nokia Daredevil”, trafi na rynek jako Nokia 5.2. Co więcej, dojdzie do małego przetasowania w portfolio, gdyż nie będzie ona bezpośrednią następczynią Nokii 5.1 – rolę tę przypisano zaprezentowanej na targach MWC 2019 Nokii 4.2.

Nokia 5.2 ma stać nieco wyżej w hierarchii. Wskazywały na to już ostatnie doniesienia na jej temat, lecz teraz dowiadujemy się, że HMD Global zamierza w jej przypadku zastosować również rozwiązania znane z nieco droższych modeli: technologie PureDisplay i OZO Audio oraz soczewki ZEISS. W związku z tym należy się spodziewać, że jej cena przekroczy 1000 złotych (Nokia 5.1 3 GB/32 GB kosztowała na start 949 złotych).

Przypomnę, że Nokia 5.2 zostanie także wyposażona w wyświetlacz z wcięciem w kształcie łezki, ośmiordzeniowy (8x Kryo 260; 14 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 660 1,95-2,2 GHz z układem graficznym Adreno 512 i akumulator o pojemności 3500 mAh. Smartfon będzie pracował pod kontrolą systemu Android 9.0 Pie.

Nokia 5.2 zaoferuje więcej niż oczekiwaliśmy
Nokia 5.2 (fot. Weibo)

*Na zdjęciu tytułowym Nokia 5 (pod linkiem znajdziecie jej recenzję przygotowaną przez Kasię)

Źródło: @nokia_anew dzięki GSMArena