Nokia 5.2 zaoferuje więcej niż oczekiwaliśmy

W ubiegłym tygodniu pojawiły się pierwsze doniesienia na temat nowego smartfona marki Nokia. Prace nad tym modelem muszą być już na bardzo zaawansowanym etapie, bowiem właśnie dowiadujemy się o nim kolejnych rzeczy. Okazuje się, że zaoferuje jeszcze więcej niż myśleliśmy.

Ostatnio zaprezentowana Nokia 2.2 to smartfon z niższej półki dla mniej wymagającego klienta. A właściwie to takiego, który nie będzie eksploatował urządzenia zbyt mocno, gdyż przy jego specyfikacji większe obciążenie może wywołać niepohamowaną falę irytacji.

Z niecierpliwością wyczekujemy więc premiery czegoś lepiej wyposażonego, skierowanego do użytkownika wymagającego trochę więcej. I jednocześnie też bardziej konkurencyjnego, bowiem w ostatnim czasie pojawiło się wiele smartfonów, na widok których aż chce się biec do sklepu (z Redmi Note 7 na czele).

Nokia 5.2

W ubiegłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że HMD Global pracuje nad nowym smartfonem, który zostanie wyposażony przede wszystkim w potrójny aparat z sensorem o rozdzielczości 48 Mpix. Co więcej, moduł ma zostać umieszczony na okrągłej wyspie, do tej pory charakterystycznej głównie dla inteligentnych telefonów Motoroli.

Nokia 5.2 (fot. Weibo)

Okazuje się, że Nokia TA-1198, znana też pod nazwą „Nokia Daredevil”, trafi na rynek jako Nokia 5.2. Co więcej, dojdzie do małego przetasowania w portfolio, gdyż nie będzie ona bezpośrednią następczynią Nokii 5.1 – rolę tę przypisano zaprezentowanej na targach MWC 2019 Nokii 4.2.

Nokia 5.2 ma stać nieco wyżej w hierarchii. Wskazywały na to już ostatnie doniesienia na jej temat, lecz teraz dowiadujemy się, że HMD Global zamierza w jej przypadku zastosować również rozwiązania znane z nieco droższych modeli: technologie PureDisplay i OZO Audio oraz soczewki ZEISS. W związku z tym należy się spodziewać, że jej cena przekroczy 1000 złotych (Nokia 5.1 3 GB/32 GB kosztowała na start 949 złotych).

Przypomnę, że Nokia 5.2 zostanie także wyposażona w wyświetlacz z wcięciem w kształcie łezki, ośmiordzeniowy (8x Kryo 260; 14 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 660 1,95-2,2 GHz z układem graficznym Adreno 512 i akumulator o pojemności 3500 mAh. Smartfon będzie pracował pod kontrolą systemu Android 9.0 Pie.

Nokia 5.2 (fot. Weibo)

*Na zdjęciu tytułowym Nokia 5 (pod linkiem znajdziecie jej recenzję przygotowaną przez Kasię)

Źródło: @nokia_anew dzięki GSMArena