smartfon Motorola One Zoom
Motorola One Zoom (fot. @rquandt WinFuture)

Jednak nie będzie Motoroli One Pro. Zamiast niej zadebiutuje Motorola One Zoom

W czerwcu 2019 roku pojawiły się pierwsze informacje na temat Motoroli One Pro. Właśnie jednak okazuje się, że taki smartfon prawdopodobnie nigdy nie trafi na rynek – zamiast niego zadebiutuje na nim Motorola One Zoom.

Już na wstępie muszę jednak ostudzić Wasz ewentualny entuzjazm – według niemieckiego serwisu WinFuture, smartfon pojawi się na sklepowych półkach dopiero we wrześniu, po targach IFA 2019 w Berlinie, które rozpoczną się siódmego i zakończą dwunastego września tego roku. Od premiery Motoroli One Zoom wciąż dzieli nas więc kilka długich tygodni.

Reklama

Motorola One Zoom – specyfikacja

Nie zmienia to jednak faktu, że właśnie w sieci pojawiły się kolejne szczegóły na temat tego modelu. Już w czerwcu dowiedzieliśmy się, że ekran w smartfonie ma mieć przekątną 6,2 cala, natomiast teraz światło dzienne ujrzały informacje, według których wyświetlacz nie będzie miał proporcji 21:9, jak panele w Motoroli One Vision i nadchodzącej Motoroli One Action, ani też otworu na aparat do selfie i rozmów wideo – zamiast niego Motorola zastosuje wycięcie w kształcie kropli wody w środkowej części matrycy przy górnej krawędzi.

Według niepotwierdzonych oficjalnie informacji, w Motoroli One Zoom zastosowany zostanie ekran AMOLED o rozdzielczości Full HD+, z którym zintegrowany będzie optyczny czytnik linii papilarnych. Podejrzenia te wynikają z faktu, że na renderach nigdzie nie widać pojemnościowego skanera odcisków palców, a raczej wątpliwie, aby Motorola postawiła wyłącznie na rozpoznawanie twarzy.

Nie sposób nie zauważyć też, że na tyle Motoroli One Zoom znajduje się poczwórny aparat. Będzie to więc pierwszy smartfon tej marki z takim modułem. Główny sensor ma mieć rozdzielczość 48 Mpix i piksele wielkości 0,8 µm oraz wykorzystywać funkcję łączenia czterech pikseli w jeden większy o rozmiarze 1,6 µm, co ma skutkować zapisywaniem zdjęć w 12 Mpix i lepszą jakości fotografii również w trudniejszych warunkach.

W module znaleźć się ma także obiektyw szerokokątny oraz tzw. teleobiektyw, który zapewniać będzie pięciokrotne, bezstratne przybliżenie hybrydowe. Warto też dodać, że zarówno ostatnie z przed chwilą wymienionych, jak i 48 Mpix „oczko” mają być wspierane przez Optyczną Stabilizację Obrazu (OIS). Z kolei czwarty sensor dostanie za zadanie zbieranie danych o głębi ostrości.

Motorola One Zoom – cena

Jak informuje serwis źródłowy, cena Motoroli One Zoom zostanie ustalona w Europie na 429 euro, tj. równowartość ~1850 złotych (po bezpośrednim przeliczeniu). To znacznie więcej niż Motorola One Vision, która kosztowała na start 1299 złotych (i tyle samo trzeba będzie podobno zapłacić za Motorolę One Action 4 GB/128 GB). Można więc oczekiwać, że producent zastosuje tu znacznie mocniejsze podzespoły i szereg bardziej zaawansowanych rozwiązań, aby uzasadnić wyższą cenę.

Będzie jeszcze jedna Motorola One

Będzie jeszcze jedna Motorola One. Nazwa obiecuje dużo

Źródło: @rquandt, @rquandt, WinFuture