Lenovo Legion gaming smartphone
Gamingowy smartfon Lenovo Legion (źródło: xda-developers)

Lenovo tworzy potwora. Gamingowy smartfon Legion będzie miał ekran 144 Hz

Lenovo Legion to marka, która kojarzy nam się przede wszystkim z laptopami dla graczy. Od jakiegoś czasu słyszymy o tym, że producent przymierza się do wyprodukowania własnego smartfona gamingowego, o właśnie takiej nazwie, i co rusz podaje nam o nim więcej informacji.

Lenovo Legion z ekranem 144 Hz

Nowy smartfon Lenovo będzie ciekawym tworem. Jako produkt skierowany typowo do mobilnych graczy, zaoferuje nadzwyczaj dobrą częstotliwość odświeżania obrazu – 144 Hz. Nie pobije w ten sposób żadnego rekordu, ale zapewni więcej niż zadowalające wrażenia z użytkowania sprzętu.

Wielu producentów smartfonów sięga po wyświetlacze z wysoką częstotliwością odświeżania. Trafiają one nawet do stosunkowo niedrogich sprzętów, takich jak Vivo iQOO Z1x. Niedawno recenzowaliśmy telefon z podobnym ekranem: realme X3 SuperZoom, a do zastosowania takiego rozwiązania przymierza się także Apple.

Rzadko kiedy firmy sięgają po jeszcze szybsze ekrany. W tym przoduje chyba tylko Sharp, który zastosował panel 240 Hz w modelu Aquos Zero 2.

Inne funkcje Lenovo Legion

Nowy smartfon Lenovo ma zostać wyposażony w szybki mobilny procesor – ma to być flagowy Snapdragon 865. Do tego należy mieć też na uwadze 6 GB RAM LPDDR5 oraz 128 GB pamięci wewnętrznej UFS 3.0. Choć jak na sprzęt gamingowy to niewiele, to w sprzedaży ma być też dostępna lepiej wyposażona wersja z 16 GB RAM i 512 GB pamięci wbudowanej.

Sprzęt zostanie wyposażony w solidne głośniki stereo z przetwornikami 65 mm. Największą ciekawostką jest chyba akumulator 5000 mAh, który będzie można naładować za pomocą adaptera o dużej mocy 90 W.

Do sieci trafiło także wideo, które pozwala zorientować się, jak będzie wyglądać interfejs użytkownika Legion OS, bazujący na nakładce systemowej ZUI 12 od Lenowo oraz Androidzie 10.

Premiera smartfona Lenovo Legion planowana jest na 22 lipca.