Smartfon Huawei z zakrzywionym na wszystkich krawędziach ekranem może mieć logo "Honor" na obudowie 17

Smartfon Huawei z zakrzywionym na wszystkich krawędziach ekranem może mieć logo „Honor” na obudowie

Smartfony z napisem Honor na obudowie nie ustępują w niczym urządzeniom z logo Huawei. Wkrótce jednak marka-córka może zawstydzić markę-matkę, ponieważ w jej portfolio znaleźć się ma model z zakrzywionym wyświetlaczem na wszystkich krawędziach. W dodatku ma być on tańszy niż zaprezentowany niedawno Mate 9!

Producenci od zawsze się prześcigają w pomysłach, ale do tej pory była to rywalizacja głównie „na cyferki”, ponieważ podstawowa funkcjonalność we wszystkich przypadkach pozostaje praktycznie taka sama. Pod względem designu smartfony również różnią się pomiędzy sobą jedynie detalami: ktoś zastosuje całkowicie metalową obudowę, a ktoś inny dorzuci do tego jeszcze szkło – ogólnie nuda.

Xiaomi pokazało jednak ostatnio, że można stworzyć urządzenie, które jest relwolucyjne i przynosi długo wyczekiwany powiew świeżości. Chodzi oczywiście o Mi Mix. I choć sam producent nazywa je smartfonem koncepcyjnym, to trafił on do sprzedaży i cieszy się ogromną popularnością. Ale rywale nie śpią i wkrótce również wypuszczą na rynek podobne propozycje.

Jednym z nich jest Huawei, który szykuje smartfon z zakrzywionym wyświetlaczem na wszystkich krawędziach. Chińczycy jednak podobno mają zamiar opatrzyć go nie swoim logo, a swojej submarki Honor. Mnie osobiście to trochę dziwi, ponieważ takie urządzenie należy traktować jako „pokaz możliwości” i osobiście widziałbym go w ofercie Huawei, które ma mocną i ugruntowaną już pozycję na całym świecie.

Z drugiej strony, może to być dobre zagranie dla nas, klientów. Mówi się bowiem, że smartfon będzie tańszy niż zaprezentowany niedawno Mate 9. Nie należy jednak liczyć na jakąś dużo niższą cenę, ponieważ urządzenia Honora są coraz droższe (Honor 8 kosztował na start 1999 złotych, a Huawei P9 2399 złotych).

Smartfon z zakrzywionym wyświetlaczem na wszystkich krawędziach ma podobno zadebiutować jeszcze w tym roku, a dokładniej 16 grudnia.

huawei-concept-phone

*Na zdjęciu wyróżniającym Honor 8 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: AndroidPure