Nie, to nie żart: Huawei szykuje smartfon z samym wyświetlaczem

Powoli na rynku smartfonów – w końcu – zaczyna się “dziać”. Premiera Xiaomi Mi Mix była zapowiedzią nowego nurtu, w który rzuci się wkrótce większość producentów. Jeszcze w tym roku mamy zobaczyć podobną propozycję od Huawei.

Chińczycy pracują nad koncepcyjnym smartfonem, w którym wyświetlacz ma zachodzić na wszystkie cztery krawędzie. Ma on być protoplastą zupełnie nowej linii w portfolio lub nawet kolejnej submarki. Pan Jiutang przewiduje, że urządzenie zostanie zaprezentowane już 16 grudnia, czyli za około pięć tygodni.

W sieci pojawił się również render, przedstawiający, jak może wyglądać ten smartfon (widzicie go na samej górze) – kilku użytkowników chińskiego serwisu społecznościowego Weibo “wygrzebało” go z archiwum wniosków patentowych Huawei. I choć jest to tylko render, to niektórzy uważają, że wiernie odwzorowuje nadchodzącą nowość. OK, ale gdzie się podziały głośnik, kamerka do selfie, aparat główny, przyciski i złącza? Podobno ich funkcjonalność miałyby zapewnić peryferyjne urządzenia (na przykład bezprzewodowy zestaw słuchawkowy, smartwatch, opaska lub coś na kształt modułów), produkowane przez innych producentów.

Wygląda na to, że wszystkie, liczące się koncerny zaczynają poważnie eksperymentować. Być może jesteśmy świadkami tak długo wyczekiwanej rewolucji, która w przyszłości zmieni całkowicie sposób, w jaki korzystamy ze smartfonów.

Źródło: GizmoChinaGizmoChina

Komentarze

 • Taka prawda

  Trend i chec podazania za nim to jedne z najgorszych rzeczy, jakie wystepuja na tym swiecie… To gorsze od ISIS, nawet od FB.

 • Ciekawe jak to trzymać :)

 • Marcin Czapkiewicz

  A ajfony ciągle w czarnej d….

  …oskonale zbierającej odciski palców lśniącej obudowie ;)

  • Kejdż

   Kosząc 90% rynku… Każdy ma swoje wyobrażenie “czarnej d….”

   Android nigdy nie będzie wydajny. Widać to po procesorach, które potrzebują od groma ramu.
   W kompie mam mniej ramu i nie mam problemów przy otwartych 10 programach i zostawieniu ich w tle, a w Srandroidzie z np. 3GB jest problem przy głupich sms’ach nawet przy wyłączaniu apek w tle (akurat chodzi o flagowca Hua). Android jest jak stare WV, są tanie, stare i kiedyś uważano, że są niezawodne. To się na szczęście zmieniło, są teraz tylko drogie i słabe.

   • Marcin Czapkiewicz

    Miałeś kiedyś telefon na andku z 3gb ramu? Pytam serio, bez jadu.

   • Takaszi

    “Kosząc 90% rynku” hmmmm, chyba się walnąłeś. No może co do kasy ale co do ilości to raptem 12%. Czyli rezerwat za słoną opłatą. Coś jak domy starości dla bogatych emerytów.
    Nic tylko golf i golf, raz do roku potańcówka. Bleeeeee.

 • Konrad Uroda-Darłak

  Tytuł trochę od czapy :P Na przedzie owszem samo szkło, ale to nie oznacza, że smartphone ten ma sam wyświetlacz.

 • Ironpiter

  Będzie ciekawy na pewno. To dobry kierunek dla innych! Jupila

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona