Huawei P30 Pro prawdopodobnie zostanie wyposażony w identyczny ekran jak Mate 20 Pro

W zasadzie nadszedł już czas, aby zacząć kolekcjonować przecieki na temat kolejnych flagowców Huawei – P30 i P30 Pro. W ostatnim czasie pojawiło się kilka doniesień na ich temat, lecz akurat to – przynajmniej moim zdaniem – wydaje się najciekawsze. Dowiadujemy się bowiem, że model z dopiskiem „Pro” najprawdopodobniej otrzyma taki sam wyświetlacz jak Mate 20 Pro.

Jeszcze w żadnym roku wyświetlacze w smartfonach nie zmieniały się tak szybko, jak miało to miejsce w tym, 2018. W ciągu kilku miesięcy przeszliśmy bowiem od proporcji 18:9 (2:1) do ~19:9, a tzw. notch szybko został zastąpiony przez wycięcie w kształcie łezki. W tym miesiącu zaprezentowano (lub zapowiedziano) też pierwsze urządzenia z ekranem z otworem na kamerkę do selfie i wideorozmów (Samsung Galaxy A8s i Honor View 20). Oprócz tego kilku producentów zdecydowało się także sięgnąć po obustronnie zakrzywione panele – Sony w Xperii XZ3 i Huawei w Mate 20 Pro (po raz pierwszy w modelu skierowanym do masowego klienta).

Reklama
Huawei Mate 20 Pro (fot. Tabletowo.pl)

O ile jednak do ekranu w Sony Xperii XZ3 nie można mieć większych zastrzeżeń, tak o wyświetlaczu w Mate 20 Pro mówi się przy każdej możliwej okazji. W wielu egzemplarzach na panelu pojawiają się bowiem zielone przebarwienia, co w smartfonie za ponad 4000 złotych jest niedopuszczalne. Fakt, nie wszystkie urządzenia są dotknięte tym problemem, lecz nie zmienia to faktu, że w którymś momencie Huawei zwyczajnie… zawiódł, gdyż wypuścił na rynek sprzęt z wadą, której nie da się pozbyć aktualizacją oprogramowania.

Niektórych z pewnością więc nie ucieszą doniesienia, że nadchodzący P30 Pro najprawdopodobniej zostanie wyposażony w identyczny wyświetlacz, jak Mate 20 Pro, tzn. obustronnie zakrzywiony OLED. Za jego produkcję również mają odpowiadać LG i BOE. Biorąc pod uwagę fakt, że Huawei nie komentuje w żaden sposób afery z zazielenionymi ekranami, nie wróży to dobrze na przyszłość.

Można mieć jedynie nadzieję, że producent w końcu odkryje, co odpowiada za zieloną poświatę w wyświetlaczach w Mate 20 Pro i zrobi wszystko, aby ta sytuacja nie powtórzyła się w modelu P30 Pro. Brak jakiegokolwiek komentarza w tej sprawie sugeruje bowiem, że Huawei nie do końca wie, co się stało i jak ten problem rozwiązać.

A jakoś musi, skoro w podobny ekran ma zostać wyposażony Huawei P30 Pro.

Źródło: @UniverseIce