Honor View 20 (fot. Richard Lai / Engadget)

Honor pokazał Honor View 20 – pierwszy smartfon z dziurą w ekranie

Smartfony chyba nigdy nie zmieniały się tak szybko, jak ma to miejsce w 2018 roku. W przeciągu zaledwie kilku miesięcy przeszliśmy bowiem od tzw. notcha, przez wycięcie w ekranie w kształcie łezki/kropli wody, do dziury w wyświetlaczu. Honor View 20 jest pierwszym, oficjalnie zapowiedzianym urządzeniem z takim rozwiązaniem.

Reklama

To najprawdopodobniej nie przypadek, że Honor postanowił właśnie dzisiaj pokazać światu ten model. Producent najpewniej chciał wyprzedzić Samsunga, który jeszcze dziś zaprezentuje Galaxy A8s z podobnym rozwiązaniem na pokładzie. Możemy więc powiedzieć, że Chińczycy przechytrzyli Koreańczyków i im przypadła palma pierwszeństwa. A przynajmniej częściowo.

Nie jest to bowiem oficjalna premiera Honora View 20, a jedynie jego publiczna zapowiedź. Smartfon zadebiutuje w pełnej krasie dopiero 26 grudnia 2018 roku (w Chinach) i 22 stycznia 2019 roku (w Europie). Producent już dziś zdradził jednak kilka ciekawych informacji na temat tego urządzenia.

Specyfikacja Honor View 20

Najbardziej intrygującym elementem w tym smartfonie niewątpliwie jest kamerka do selfie i wideorozmów na przodzie. Producent określa ją mianem „in-screen camera”, lecz wcale nie jest ona zintegrowana z wyświetlaczem, tylko niejako ukryta pod jego powierzchnią. Honor umieścił ją w wycięciu o średnicy 4,5 mm i bardzo się tym chwali, ponieważ konkurencja ma podobno robić większe dziury (prawdopodobnie w domyśle chodzi tu o Galaxy A8s, który według przecieków ma mieć wycięcie o średnicy 6,7 mm).

Honor dość intrygująco twierdzi jednak, że „dziura nie jest tradycyjną dziurą”, ponieważ dzięki zastosowaniu specjalnej konstrukcji struktura wyświetlacza jest zachowana, a mimo to kamerka może działać bez żadnych problemów.

Honor View 20 (fot. Richard Lai / Engadget)

Honor zdradził również, że Honor View 20 zostanie wyposażony w aparat z sensorem Sony IMX586 o rozdzielczości 48 Mpix. Pojedynczy piksel ma w nim rozmiar 0,8 µm, lecz dzięki technologii łączenia informacji z czterech sąsiadujących pikseli smartfon będzie mógł wykonać 12 Mpix zdjęcie z mniejszą ilością szumów, co przyda się przede wszystkim w trudniejszych warunkach oświetleniowych.

Oprócz tego, Honor View 20 zaoferuje też technologię Link Turbo, umożliwiającą jednoczesne pobieranie danych za pomocą Wi-Fi i sieci komórkowej. Dzięki niej użytkownik będzie mógł szybciej ściągać pliki oraz oglądać materiały w wysokiej rozdzielczości bez przycięć, także te na żywo. Funkcja ta trafi również do innych smartfonów – w pierwszej kolejności stosowną aktualizację dostanie Honor Magic 2.

Honor zdradził też, że Honor View 20 zostanie wyposażony procesor HiSilicon Kirin 980, czyli najmocniejszą obecnie jednostkę w ofercie własnej.

Źródło: Android Authority, Engadget, PhoneRadar