Huawei logo

Nie spodziewaliśmy się, że tak będzie wyglądać Huawei Nova 6 5G

Huawei nieustannie zaskakuje. Pomimo że wprowadza na rynek dziesiątki identycznych smartfonów, co jakiś czas serwuje model, który od razu zwraca na siebie uwagę. Tak będzie w przypadku Huawei Nova 6 5G. Jego premiery spodziewamy się jeszcze w tym roku.

Seria Nova jest ciekawą linią produktową, ponieważ na początku składała się z samych średniaków (zob. recenzja Huawei Nova), ale dość szybko dołączyły do niej smartfony z topowymi podzespołami (zob. test Huawei Nova 3). Co więcej, nierzadko to właśnie urządzenia z tej rodziny jako pierwsze w portfolio Huawei oferują nowe rozwiązania (na przykład Nova 4 ekran z otworem).

Reklama

Pierwsze smartfony z serii Nova 5 zadebiutowały zaledwie nieco ponad cztery miesiące temu i cały czas dołączają do nich kolejne (ostatnio Huawei Nova 5z). Mimo to, coraz więcej wskazuje na to, że jeszcze w tym roku producent zaprezentuje pierwszy model z linii Nova 6. Zapowiada się on bardzo interesująco.

Huawei Nova 6 5G

W sieci pojawił się render Huawei Nova 6 5G, z którego wynika, że najprawdopodobniej będzie to pierwszy smartfon Huawei z owalnym otworem w ekranie. Pomimo że wyświetlacz jest płaski, od razu nasuwają się skojarzenia z Galaxy S10+. Rozwiązanie to wkrótce bardzo zyska na popularności, ponieważ podobny panel znajdzie się także w Redmi K30.

Załączony poniżej render zdradza też, że na panelu tylnym znajdzie się rozbudowany aparat fotograficzny. Wyraźnie widać trzy aparaty, ale bardzo możliwe, że w module pojawi się także czujnik głębi. Na grafice widać również czytnik linii papilarnych na bocznej krawędzi.

smartfon Huawei Nova 6 5G
Huawei Nova 6 5G (źródło: 91mobiles)

Na razie nie znamy specyfikacji Huawei Nova 6 5G, ale nazwa wskazuje na to, że z dużym prawdopodobieństwem będzie to pierwszy nieflagowy smartfon Huawei z modemem 5G. Na jego pokładzie raczej nie ma się co spodziewać procesora HiSilicon Kirin 990 5G – producent zapewne zastosuje tu duet HiSilicon Kirin 980 + modem Balong 5000, jak w Mate 20 X 5G.

Mówi się, że Huawei Nova 6 5G zadebiutuje jeszcze w tym roku (konkretniej w grudniu), ale wciąż czekamy na oficjalne potwierdzenie od producenta.

*Na zdjęciu tytułowym Huawei P30 Pro (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Kasię)

Źródło: 91mobiles