smartfon HTC U23 Pro
fot. HTC

HTC przypomniało sobie o smartfonach – zapowiedziało premierę nowego modelu

Podejrzewam, że większość z Was zdążyła już postawić na HTC krzyżyk. Tymczasem model U23 Pro okazał się małym zaskoczeniem w 2023 roku. Najwyższy czas, aby Tajwańczycy zaprezentowali jego następcę.

Nowa era

Nikt nie spodziewał się, że w dniu premiery HTC U23 Pro smartfon kogokolwiek zainteresuje. Telefony firmy od lat przestały okupować listy przebojów, a producent sprawiał wrażenie pogubionego w erze chińskiej ofensywy z Huawei i Xiaomi na czele.

HTC U23pro grafika
HTC U23 Pro (Źródło: producent)

Okazało się jednak, że zeszłoroczny średniopółkowiec z Tajwanu to naprawdę dobre urządzenie – nieźle wycenione, ze stylistyką, która może się podobać, choć zaplecze fotograficzne na poziomie software’u zdawało się odstawać od rywali pokroju Samsunga Galaxy A54 czy Poco F5. Jako że na tym rynku wydaje się urządzenia rokrocznie, a nie szlifuje jedną konstrukcję przez wiele lat, producent musiał pójść za ciosem i opracować następcę U23 Pro.

Kolejny smartfon HTC jeszcze w tym miesiącu

Zgodnie z planami firmy, opublikowanymi jeszcze pod koniec 2023 roku, mieliśmy spodziewać się co najmniej 1-2 urządzeń ze średniej półki w 2024 roku. Tajwańczycy dotrzymają słowa i już 12 czerwca, o północy czasu polskiego, pokażą nowe urządzenie.

htc u24 pro grafika zapowiadająca
(Źródło: HTC | Facebook)

Oprócz grafiki zaprezentowanej na oficjalnym profilu producenta na Facebooku, na której widać boczną sylwetkę urządzenia, niewiele wiemy o nowym modelu – a przynajmniej nie wiemy tego bezpośrednio od samych Tajwańczyków.

Pod koniec kwietnia 2024 roku w bazie Konsoli Google Play pojawiło się nowe urządzenie tajwańskiej marki. Według informacji podanych w tabelach, ma korzystać z układu mobilnego Snapdragon 7 Gen 3 oraz oferować ekran o rozdzielczości Full HD+ i co najmniej 12 GB RAM. Wpisy z rankingu Geekbench i certyfikacja Bluetooth SIG dodały do tego wiedzę o wewnętrznej nazwie modelu, 2QDA100, a także obecność Bluetooth 5.3.

Oznaczałoby to, że HTC U24 Pro ponownie próbowałby zdobyć serca konsumentów na średniej półce cenowej. Jego tegorocznymi rywalami byłyby zatem urządzenia wycenione w okolicach 2500-3000 złotych. Do takich należy zrecenzowany na Tabletowo Samsung Galaxy A55 5G oraz Motorola Edge 50 Pro. Czy nowy telefon Tajwańczyków okaże się godnym przeciwnikiem wyżej wymienionych modeli? Przekonamy się o tym już wkrótce.