Google Pixel 3 XL Lite (fot. @OnLeaks @91Mobiles)

Nowe, średniopółkowe Pixele zadebiutują na rynku wczesną wiosną 2019 roku

Pierwsze doniesienia na temat średniopółkowych Pixeli były dla nas sporym zaskoczeniem. Google jednak naprawdę przygotowuje „lżejsze” wersje Pixela 3 i 3 XL. Co więcej, właśnie dowiadujemy się, że smartfony trafią do sprzedaży wczesną wiosną 2019 roku.

Tegorocznym Pixelom można zarzucić wiele, ale jednego odmówić im nie można – wysokich cen. Dla sporej części klientów są one wręcz zaporowe. W Polsce Google Pixel 3 64 GB kosztuje 4499 złotych, Google Pixel 3 128 GB 4799 złotych, Google Pixel 3 XL 64 GB 4999 złotych, a Google Pixel 3 XL 128 GB 5499 złotych. Nic więc dziwnego, że wiele osób ucieszyło się, że Google szykuje średniopółkowe urządzenia, które być może zasłużą na miano duchowych następców bardziej przystępnych cenowo Nexusów.

Reklama

Google Pixel 3 Lite i Pixel 3 XL Lite – kiedy premiera

Przez jakiś czas nie dowierzaliśmy doniesieniom na temat tańszych Pixeli, lecz w ostatnim czasie pojawiło się kilka przecieków, które nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Teraz natomiast dowiadujemy się, że smartfony trafią do sprzedaży wczesną wiosną 2019 roku, przynajmniej w amerykańskiej sieci Verizon. Google zapewne jednak nie ograniczy się wyłącznie do tego operatora i – jeśli nie od razu, to zaraz potem – zacznie je sprzedawać w swoim własnym sklepie internetowym Google Store.

Niewykluczone, że po jakimś czasie oba modele pojawią się również w Polsce, oczywiście nie oficjalnie, tylko za sprawą własnych wysiłków jakiegoś sklepu (sugerowałaby to dostępność w naszym kraju dwóch ostatnich generacji Pixeli). Ich sukces naturalnie będzie zależeć od ceny, ale smartfony na pewno będą miały jednego asa w rękawie – świetny aparat fotograficzny, tak samo dobry jak w dużo droższych Pixelach 3.

Specyfikacja Google Pixel 3 Lite i Pixel 3 XL Lite

Na temat specyfikacji Pixela 3 XL Lite wiemy niewiele, właściwie jedynie tyle, że zostanie on wyposażony w ~6-calowy wyświetlacz o proporcjach 18,5:9 i rozdzielczości Full HD+ oraz ośmiordzeniowy (8x Kryo 360; 10 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 710 2,2 GHz z układem graficznym Adreno 616.

Więcej na swój temat zdradził natomiast Pixel 3 Lite. Na jego pokładzie mają się znaleźć:

  • 5,56-calowy wyświetlacz TFT LCD IPS o proporcjach 18,5:9 i rozdzielczości 2220×1080 pikseli,
  • ośmiordzeniowy (8x Kryo 360; 10 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 670 2,0 GHz z układem graficznym Adreno 615,
  • 4 GB RAM,
  • 32 GB pamięci wewnętrznej bez możliwości rozszerzenia przy pomocy karty microSD,
  • pojedyncza kamerka 8 Mpix na przodzie,
  • 3,5 mm złącze słuchawkowe,
  • czytnik linii papilarnych,
  • USB-C,
  • akumulator o pojemności 2915 mAh ze wsparciem dla technologii szybkiego ładowania Quick Charge 4+.

Nie ukrywam, że mam spore oczekiwania wobec Pixela 3 Lite oraz Pixela 3 XL Lite i jednocześnie ogromną nadzieję, że Google nie zabije tych smartfonów cenami. Trzymam kciuki.

Źródło: Android Police