Asus ZenFone 7 pojawi się w dwóch wersjach, ale obie będą miały to samo

Kiedyś smartfony wydawały się być bardzo ważną częścią oferty dla Asusa. Aktualnie Tajwańczycy mocno ograniczyli liczbę nowości, ale mimo wszystko nie zrezygnowali z obecności w tym segmencie. Co więcej, szykują do premiery flagowy model Asus ZenFone 7, który będzie dostępny w aż dwóch wersjach. Jedna i druga zaoferuje jednak podobne rozwiązanie.

Swego czasu smartfony Asusa cieszyły się w Polsce całkiem sporym zainteresowaniem, szczególnie modele ZenFone 3 i ZenFone 5Z. W zeszłym roku producent wprowadził na rynek niewątpliwie wyróżniającego się na tle bezpośredniej konkurencji ZenFone’a 6, który nadal czeka na następcę.

Jak wynika z najnowszych doniesień, Asus pracuje nad nim w pocie czoła. Co więcej, w tym roku Tajwańczycy planują zaprezentować aż dwie odsłony flagowego modelu Asus ZenFone 7.

Asus ZenFone 7 będzie podobny do ZenFone 6

Przy tworzeniu (wciąż flagowego) modelu ZenFone 6 Asus nie skupiał się na tym, aby zaoferować smartfon, który spodoba się każdemu. Zamiast tego Tajwańczycy postanowili skupić się na kilku aspektach, które mogą być ważne dla pewnej grupy użytkowników.

Oprócz topowego procesora Qualcomm Snapdragon 855 wraz z 6 GB RAM, Asus ZenFone 6 oferuje „bezramkowy” wyświetlacz bez żadnych wycięć oraz akumulator o bardzo dużej pojemności 5000 mAh (w momencie jego premiery robiła ona wrażenie), a także obrotowy aparat, który pełni rolę zarówno głównego, jak i tego do selfie.

To ostatnie zdecydowanie wyróżnia ZenFone’a 6 na tle innych smartfonów, ale jednocześnie może stać się elementem charakterystycznym dla flagowców Asusa. Według najnowszych doniesień, seria Asus ZenFone 7 również zostanie wyposażona w podobne rozwiązanie.

Asus ZenFone 7 i Asus ZenFone 7 Pro również mają mieć obrotowy aparat jak Asus ZenFone 6
Asus ZenFone 7 również ma mieć obrotowy aparat jak Asus ZenFone 6 (fot. Bartosz Dul / Tabletowo.pl)

Aby jednak nie pozostać w tyle, w tegorocznych flagowcach Asus zastosuje więcej aparatów, a nie „tylko” dwa. Na razie nie wiadomo, ile ich dokładnie będzie, ale można mieć pewność, że co najmniej trzy. W związku z tym należy oczekiwać, że rozmiary obrotowej platformy znacznie się powiększą.

Asus ZenFone 7 pojawi się na rynku w dwóch wersjach

Powyżej celowo używaliśmy liczby mnogiej, bowiem z najnowszych doniesień na temat nadchodzących flagowców marki Asus wynika, że do sprzedaży trafią aż dwa smartfony: Asus ZenFone 7 i Asus ZenFone 7 Pro.

Na razie jednak nie wiadomo, czym ww. smartfony będą się różnić, ale być może różnice ograniczą się jedynie do konfiguracji aparatów, co jest najczęściej spotykanym zjawiskiem.

Nie mamy też zbyt wielu informacji na temat specyfikacji serii Asus ZenFone 7. Mówi się, że smartfony zaoferują proces Qualcomm Snapdragon 865 z modemem 5G, do 16 GB RAM oraz ekranowy czytnik linii papilarnych.

Asus ZenFone 7 – kiedy premiera?

Wciąż także nie wiemy, kiedy Tajwańczycy zaprezentują swoje tegoroczne flagowce. W przeszłości pojawiły się informacje, że producent zrobi to w lipcu, ale ciągle tego nie potwierdził, a mamy już prawie połowę miesiąca.

Za nieco ponad tydzień zadebiutuje Asus ROG Phone 3, lecz nie powinniśmy się spodziewać, że Tajwańczycy zaprezentują przy okazji flagowce z serii ZenFone 7. Co jednak ciekawe, mówi się, iż przynajmniej wersja podstawowa ma być tańsza od smartfona dedykowanego graczom.

Z dotychczasowych doniesień wynika też, że nadchodzące smartfony zaoferują się w co najmniej dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i białej.