Stacja Mobile Desktop dla Asus ROG Phone 3

Powstają już potwory z procesorem Snapdragon 888. Asus testuje ROG Phone 4

Między producentami procesorów trwa nieustająca konkurencja, a jednym z niekwestionowanych liderów jest Qualcomm, który co roku prezentuje nowe układy, powszechnie wykorzystywane w najlepszych telefonach. Najświeższy model, Snapdragon 888, trafi do gamingowego smartfona Asus ROG 4.

Reklama

Asus ROG 4, Asus ROG 5

Wszystkie informacje, jakie mamy na temat nowego mocarnego smartfona Asusa są bardzo niekompletne. Jedyne, do czego mamy dostęp, to zapis bazy danych Geekbench.

Nie jesteśmy pewni nawet co do nazwy nowego urządzenia. Chodzą plotki, że Asus zamierza pominąć cyfrę „4” w kolejnej generacji ROG Phone. To powszechna praktyka, mająca związek z tym, że „czwórka” jest odbierana przez Chińczyków jako pechowa – po chińsku czyta się ją podobnie jak słowo „umierać”. Wobec tego, całkiem prawdopodobne, że nowy smartfon dla graczy będzie nazywał się Asus ROG Phone 5.

(fot. MySmartPrice)

Wspomniany zapis z Geekbench definiuje smartfon jako urządzenia działające na procesorze Snapdragon 888. To najnowszy, potężny układ Qualcomma, przeznaczony dla urządzeń o flagowej specyfikacji. Powstaje z wykorzystaniem 5-nanometrowego procesu technologicznego i charakteryzuje się maksymalną częstotliwością taktowania 2,84 GHz. Dla graczy ważnym elementem jest pewnie zmodyfikowany układ graficzny Adreno 660, który oferuje ponoć o 35% lepszą wydajność od obecnego lidera.

Nie tylko Asus

Koncept Realme Race

Rzecz jasna, Asus nie jest jedynym producentem, który wykorzysta w swoich smartfonach Snapdragona 888. Nie będzie nawet pierwszym. Urządzenia napędzane tym układem Qualcomma zapowiedziało już wiele firm, w tym Xiaomi (Mi 11), LG, OnePlus, Motorola, Lenovo, Oppo (Find X) czy Realme (Race).