Sony nie pilnuje materiałów promocyjnych. Reklama nowych słuchawek WH-1000XM4 już w sieci

Sony mogłoby już równie dobrze zaprezentować nowe słuchawki z aktywną redukcją szumów, skoro cała reklama, która dotyczy modelu WH-1000MX4 już została opublikowana nieoficjalnymi kanałami. Dzięki niej wiemy czego się spodziewać po tym sprzęcie.

Jak poprawić to, co bardzo dobre?

Słuchawki Sony WH-1000XM3 zostały bardzo docenione przez Pawła w naszej redakcyjnej recenzji. Nic dziwnego – Japończycy są mistrzami w stosowaniu aktywnej redukcji szumów, a i potrafią zadbać o znakomite właściwości muzyczne. Toczą zażarty bój z inżynierami z Bose, których kolejne generacje modeli QuietComfort również stają się coraz lepsze. Sony zamierza wkrótce wystawić w tym wyścigu nowego konia.

Jeszcze w tym tygodniu Sony oficjalnie zaprezentuje model WH-1000XM4, ale już teraz wiemy o nim co nieco, a to między innymi dzięki temu, że jego producent nie potrafi dobrze strzec swoich tajemnic. W sieci pojawił się klip promujący nowe słuchawki.

Szczypta nowości w Sony WH-1000XM4

Jakość materiału wideo nie jest może wysoka, ale w zupełności wystarczy, by orzec, że Sony WH-1000XM4 będą wyposażone w:

  • 40-milimetrowe przetworniki hybrydowe
  • takie same dotykowe elementy jak w WH-1000XM3
  • znany nam już tryb Ambient Sound z możliwością personalizacji
  • wsparcie dla asystentów głosowych Google i Amazonu
  • szybkie ładowanie przez USB-C (10 minut ładowania to dodatkowe 5 h słuchania muzyki)
  • baterię umożliwiającą działanie przez 30 h
  • czujnik położenia na głowie (wyłącza odtwarzanie muzyki, gdy ściągamy słuchawki)
  • opcję Chat-To-Speak, wykrywającą, że z kimś rozmawiamy i wstrzymującą odtwarzanie muzyki na 30 s

Nie wydaje się, żeby jakakolwiek funkcja nowych nauszników Sony była szczególnie sensacyjna, ale dobrze widzieć, że producent stara się ulepszać swój produkt. Jego cena nie powinna wzrosnąć względem poprzednika – niektóre ze sklepów donoszą, że na Sony WH-1000XM4 trzeba będzie wydać około 350 dolarów.