Szukasz dobrych słuchawek z ANC? Poczekaj, wkrótce premiera Sony WH-1000XM4

Dzięki pomyłkom sklepów Best Buy i Walmart, które zbyt szybko opublikowały witryny najnowszych słuchawek Sony – WH1000XM4dowiedzieliśmy się o nich właściwie wszystkiego, co istotne. Krótko mówiąc: warto czekać.

Czekałeś na WH-1000XM4? To była bardzo dobra decyzja

Kilka miesięcy temu, na łamach Tabletowo, pisaliśmy o promocji, w ramach której można było kupić słuchawki Sony WH-1000XM3 sporo taniej niż zazwyczaj. W komentarzach część osób zadeklarowało, że powstrzymuje się od zakupów, ponieważ czeka na model WH-1000XM4, który – według wszelkiego prawdopodobieństwa – miał trafić do sprzedaży już niedługo.

Wygląda na to, że mieli sporo racji = Sony WH-1000XM4 zapewne trafią na sklepowe półki w najbliższym czasie, czego dowodem jest rzeczona pomyłka Best BuyWalmartu.

fot. The Walkman Blog

Tym, co najbardziej ucieszy czekających, będzie fakt, że nowy model będzie kosztował dokładnie tyle samo, ile obecnie trzeba zapłacić za jego poprzednika. W obu amerykańskich sklepach nowość została wyceniona na 349,99 dolarów – jak za słuchawki o bardzo dobrym brzmieniu i jednym z najlepszych systemów ANC, cena jest z pewnością adekwatna do możliwości.

fot. The Walkman Blog

Zmian niewiele, ale diabeł tkwi w szczegółach

O tym, że w budowie słuchawek wystarczy zmienić jeden, nawet pozornie mało istotny detal, by zupełnie zmienić ich charakterystykę, wiadomo nie od dziś. Patrząc na parametry można być niemal pewnym, że w kwestii brzmienia nowy model nie przyniesie zmian.

fot. The Walkman Blog

Pojawią się za to w innych miejscach – dzięki Bluetooth 5.0 i udoskonalonemu zarządzaniu energią, WH-1000XM4 powinny wytrzymywać na baterii nieco dłużej niż obecnie sprzedawane WH-1000XM3. Dodatkowo pianki na nausznikach i pałąku wydają się być nieco grubsze – najprawdopodobniej jest to zabieg poprawiający wygodę noszenia, być może również poprawiono pasywną redukcję hałasów.

To tylko spekulacja, jednak z uwagi na nieco zmieniony opis przycisku aktywującego ANC możemy się domyślać, że producent zapewnił szersze możliwości parametryzacji przycisków fizycznych.

fot. The Walkman Blog

Zakup modelu Sony WH-1000XM3 jest więc, na tę chwilę, raczej kiepskim pomysłem. Lepiej poczekać na nowy model, który będzie kosztował tyle samo, ewentualnie liczyć na przeceny poprzedniej generacji – zapewne wkrótce się pojawią.

Źródło: The Walkman Blog