Bose QuietComfort II dostały wsparcie dla Amazon Alexa. Od teraz miłośnicy muzyki będą mieli wybór

O tym, że słuchawki Bose QuietComfort 35 są królem aktywnej redukcji szumów, słyszał już chyba każdy zainteresowany tą tematyką – choć oczywiście nie każdy się z tym zgadza. Bose również musi traktować ten model za wyjątkowo udany, gdyż nowy „flagowiec” producenta to QuietComfort 35 II, który od poprzednika różni się wyłącznie przyciskiem do obsługi Asystenta Google. Precyzyjniej rzecz ujmując – asystenta głosowego, bowiem słuchawki właśnie zyskały wsparcie dla Amazon Alexa.

Bose QuietComfort 35 nadal cieszą się się dużym uznaniem i to bez względu na małą aferę z podsłuchiwaniem w tle, jaką rozpętał jeden z użytkowników. Fani nowych technologii z uśmiechem na twarzy przyjęli drugą generację słuchawek, która została wyposażona w przycisk służący do obsługi wbudowanego Asystenta Google. Okazuje się jednak, że producent pomyślał także o osobach, które swój inteligentny dom zbudowały w oparciu o urządzenia Amazon Echo, więc dodał obsługę asystenki Alexa.

Słuchawki łączą się ze smartfonem za pośrednictwem aplikacji Bose Connect i to z jej poziomu przeprowadzane są aktualizacje urządzenia, jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało. Dzisiaj pojawiła się w niej możliwość zastąpienia Asystenta Google – wystarczy wejść w opcje i wybrać tam pożądaną przez nas asystentkę. Oczywiście konieczne będzie pobranie aplikacji Amazon Alexa na naszego smartfona i późniejsze sparowanie z nią słuchawek. To wszystko – teraz wystarczy tylko kliknąć przycisk zlokalizowany na jednej muszli i już można wydawać polecenia głosowe.

Dzisiejsza aktulizacja na pewno ucieszyła niejedną osobę – w końcu nie trzeba mieć w domu licznych głośników Echo, aby uważać asystentkę Alexa za lepszą od odpowiednika giganta z Mountain View. Warto jednak zaznaczyć, że Ci, którzy nie chcą ze swoimi słuchawkami rozmawiać wcale, mogą przypisać przyciskowi funkcyjnemu dosyć proste zadanie – regulację natężenia aktywnej redukcji szumów lub jej wyłączenie. Dla każdego coś dobrego, prawda?

Na samym końcu nadmienię, że aktualizacja powinna wpaść do Was bez względu na system operacyjny Waszego smartfona, a jeżeli jeszcze jej nie widzicie – najprawdopodobniej będzie trzeba chwilę poczekać.

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2017/09/01/recenzja-bose-quietcomfort-35/

źródło: 9to5Toys
grafika główna: Bose QuietComfort 35, zdjęcie pochodzi z podlinkowanej recenzji