Słuchawki Jabra Elite 75t mają już aktywną redukcję szumów, wystarczy… pobrać aktualizację

Jabra przykłada się do projektowania swoich słuchawek, czego dowodem jest ceniony model Jabra Elite 75t. Jednym z największych minusów tego akcesorium był jednak brak ANC – dźwięki otoczenia były redukowane tylko pasywnie. To się zmieni po zainstalowaniu aktualizacji.

ANC dodawane w aktualizacji

Słuchawki Jabra Elite 75t to ciekawy przypadek urządzenia, którego funkcje ulegają znacznej poprawie po zainstalowaniu aktualizacji. Ostatnio coś takiego widziałem w pchełkach Sony WF-1000XM3, gdzie po pobraniu poprawek pojawiła się możliwość sterowania głośnością przy pomocy dotykowego panelu, czego na początku brakowało. W produkcie Jabry chodzi jednak o znacznie ważniejszą funkcję.

Jabra Elite 75t nie miały bowiem aktywnej redukcji szumów. Dzięki nowej aktualizacji producenta, ANC jest teraz w nich włączane i pojawia się na długiej liście zalet słuchawek. To pierwsza taka sytuacja, gdzie słuchawki bez aktywnej redukcji szumów dostają ją tak długo po premierze rynkowej.

Jak zaktualizować słuchawki, by mieć ANC?

Najprościej rzecz ujmując, musimy mieć odpowiednią aplikację na smartfonie. Po kolei:

  1. Instalujemy aplikację Jabra Sound+ lub sprawdzamy, czy potrzebuje ona aktualizacji w sklepie Google Play lub App Store
  2. W aplikacji Jabra Sound+ zostaniemy poinformowani o możliwości pobrania nowej aktualizacji słuchawek. Wykonujemy polecenia pojawiające się na ekranie
  3. Personalizujemy ANC, dopasowując do naszych oczekiwań dla funkcji redukcji szumów otoczenia
  4. Włączamy ANC z poziomu aplikacji Jabra Sound+
ANC dostępne do włączenia przez aplikację Jabra Sound+

Co prawda aktualizacja nie dodaje żadnego skrótu umożliwiającego włączanie i wyłączanie ANC z poziomu fizycznej obsługi słuchawek, ale nie będziemy narzekać. To i tak spory skok jakościowy względem podstawowych funkcji oprogramowania.

Jabra Elite 75t

Aktualizacja powinna już być widoczna w aplikacji Jabra Sound+, więc jeśli tylko jesteście posiadaczami Jabra Elite 75t w jakiejkolwiek wersji – czy to podstawowej, Active, czy też z bezprzewodowym ładowaniem, warto ją pobrać.

W sklepach nowe słuchawki Jabra Elite 75t będą dostępne z już zainstalowaną funkcją ANC. Nie wpłynie to na ich cenę.