Jabra Elite 75t zmierzają w stronę perfekcji – mniejsze wymiary, większa bateria

Nieco ponad rok temu, bo w lipcu 2018, informowaliśmy Was o premierze Jabra Elite Active 65t. Producent najwyraźniej uznał, że berlińskie targi IFA 2019 to dobra okazja, żeby zaprezentować czwartą generację swoich prawdziwie bezprzewodowych słuchawek. A skoro mamy możliwość przyjrzeć się czemuś na żywo, a nie na informacji prasowej, to… czemu nie?

Reklama

Najważniejszą zmianą, jaką producent poczynił w zakresie tych słuchawek, jest zwiększenie oferowanego komfortu oraz przedłużenie czasu pracy na baterii. Przyznam szczerze, że nie miałem okazji przez dłuższy czas użytkować bezpośrednich poprzedników wspomnianego modelu, ale wystarczyło tylko wziąć Jabra Elite 75t do rąk, aby wiedzieć, że producent zmierza w stronę miniaturyzacji. Sama Jabra zresztą chwali się, że wspomniany model jest o 20% mniejszy niż poprzedni, a przy okazji oferuje 50% dłuższy czas pracy baterii – rozwijając nieco to drugie, oznacza to deklarowane ponad 7,5 godziny pracy na baterii i do 28 godzin wraz z energią dostarczania przez etui. Jeśli tej zabraknie, to całość doładować można za pomocą USB typu C. Biorąc pod uwagę, jak pozytywne opinie zbierał model Elite 65t można pokusić się o stwierdzenie, że duńscy inżynierowie krok po kroku doprowadzają swoje produkty do perfekcji.

Jabra Elite 75t zostały zaprezentowane już pierwszego dnia targów podczas wieczornego wydarzenia ShowStoppers. CEO firmy, René Svendsen-Tune, nie krył dumy podczas ogłaszania tej nowości:

Nasza najdonioślejsza wiadomość na IFA 2019 jest jednocześnie najmniejszą z dotychczasowych. Udoskonalenie świetnego produktu było złożonym przedsięwzięciem i właśnie to osiągnęliśmy. Stworzyliśmy słuchawki douszne wysokiej jakości, zapewniające najwyższą wygodę oraz żywotność baterii, dopasowaną do potrzeb dzisiejszego zabieganego stylu życia.  Cieszymy się, że możemy powitać Elite 75t, czyli nasz najnowszy, najbardziej innowacyjny produkt z nagradzanej serii Elite.

Oczywiście Jabra Elite 75t oferują to, co tego typu słuchawki oferować powinny – Bluetooth w wersji 5.0, wsparcie dla asystentów głosowych (zarówno Alexa, jak Siri i Asystent Google), a połączenie ze smartfonem możemy kontrolować z poziomu dedykowanej aplikacji Jabra Smart+.

Słuchawki Jabra Elite 75t będą dostępne na rynku w dwóch kolorach – Titanium Black oraz Gold Beige, pomijając wersję dostępną na wyłączność dla Best Buy w Stanach Zjednoczonych. Obie z nich możecie zobaczyć na cykniętych przeze mnie fotkach, tymczasem warto byłoby porozmawiać o cenach. Nowozaprezentowany model pojawi się w niektórych państwach już w połowie przyszłego miesiąca i został wyceniony na, w zależności od regionu, 199 dolarów lub 199 euro. Na wejście produktu na polski rynek musimy niestety jeszcze trochę poczekać.

źródło: informacja prasowa, własne