Google dopełnia formalności przed premierą słuchawek, o które nikt nie pytał – Pixel Buds 2

Google nie potrafi szokować ani zaskakiwać. Wizerunek kolejnych smartfonów z linii Pixel zwykle jest znany na całe miesiące przed premierą. Trochę inaczej jest z akcesoriami. Takie na przykład słuchawki Pixel Buds były w 2017 roku czymś świeżym. Nadchodzą ich następcy.

Reklama

Pixel Buds? A co to takiego?

Jeśli nie słyszeliście o słuchawkach Pixel Buds, wcale się Wam nie dziwię. Oficjalny sklep z urządzeniami Google nie istnieje w Polsce, więc inteligentne pchełki od giganta z Mountain View są rzadkością – i to nawet w kraju, gdzie ludzie potrafią ściągać z zagranicy najdziwniejsze gadżety, Pierwsza ich generacja została zaprezentowana w 2017 roku jako sprzęt ułatwiający konwersacje z osobami nie posługującymi się naszym językiem. Coś jak uniwersalny translator ze Star Treka, tylko gorszy, bo nie obsługuje dialektów spoza naszej planety.

Rok później Google dodało do słuchawek kilka funkcji, ale wciąż nie była to rzecz pożądana przez tłumy – nawet przez ludzi zakręconych na punkcie smartfonowych Pikseli. Kilka miesięcy temu firma zapowiedziała, że wiosną 2020 roku zaprezentuje słuchawki Pixel Buds 2, tym razem bezprzewodowe i z funkcją dźwięku adaptacyjnego. Do wiosny jeszcze kawałek, ale dziś przynajmniej upewniamy się, że Google nie obiecywało gruszek na wierzbie.

Reklama

Pixel Buds 2 rejestrowane w centrach certyfikacji

Słuchawki Pixel Buds 2 zostały już dość dość dokładnie omówione na konferencji w październiku 2019 roku. Zadziwiająco dokładnie, razem z omówieniem czasu działania (podobno do 5 godzin) i wyznaczeniem ceny (179 dolarów).

Teraz to akcesorium zostało zarejestrowane w Bluetooth Special Interest Group. Z wykazu wnioskujemy, że rzeczywiście może pojawić się na rynku w terminie wskazanym przez Google. Opis wskazuje na dwa oznaczenia modeli: G1007 i G1008, choć niekoniecznie musi to oznaczać, że producent przygotował dwie różne wersje – być może chodzi o rozróżnienie słuchawek oraz etui do ich ładowania.

Co ciekawe, wewnątrz zaszyty będzie chip sterujący, ale nie od Qualcomma, a wykonany przez Bestechnic, co może wpłynąć na możliwości akcesorium. Grunt, że będzie obsługiwać Bluetooth 5.0.

Pixel Buds 2 mogą pojawić się na konferencji Google I/O 2020, która rokrocznie odbywa się w maju.

 

źródło: 9to5google