składany smartfon Oppo (fot. Brian Shen Weibo)

Składany smartfon Oppo wygląda jak Huawei Mate X. Sprzęt nie trafi jednak do sprzedaży

Premiera Huawei Mate X niewątpliwie była najważniejszym wydarzeniem wczorajszego dnia, a może nawet i całych targów MWC 2019. Co ciekawe, Oppo mogło je przyćmić, ponieważ także przywiozło do Barcelony podobną konstrukcję. Producent nie zdecydował się jej jednak oficjalnie zaprezentować, ale mimo wszystko dzisiaj postanowił ją pokazać światu w nieco mniej oficjalny sposób.

Z komentarzy pod artykułem nt. Huawei Mate X wynika, że sporej części osób takie podejście do składanego smartfona podoba się bardziej niż Samsung Galaxy Fold. Co ciekawe, właśnie okazało się, że identyczną wizję tego typu sprzętu ma również Oppo.

Ekran w składanym smartfonie tej marki również bowiem składa się na zewnątrz i po złożeniu dzieli się na części o różnych wielkościach. Obok jednej z nich, podobnie jak w Huawei Mate X, także znajduje się – nazwijmy to – pasek, na którym umieszczono moduł (w tym przypadku podwójnego) aparatu z diodą doświetlającą i logo Oppo.

Podobieństwo składanego smartfona Oppo do Huawei Mate X jest uderzające. Wiceprezydent marki, Brian Shen, deklaruje jednak, że został on zaprojektowany w całości przez zatrudnionych przez firmę inżynierów, więc nie pozostaje nam nic, jak tylko uznać, że jest to (zaskakująco dziwny) „zbieg okoliczności”.

Co ciekawe, Oppo miało w planach zaprezentować swój składany smartfon podczas sobotniej konferencji, lecz w ostatniej chwili zrezygnowało z tego. Zdaniem Briana Shena taka konstrukcja nie dodaje zbyt wiele do doświadczenia z użytkowania (tzw. user experience), poza tym, że użytkownik czasem będzie mógł skorzystać z większej powierzchni roboczej i złożyć urządzenie.

Jednocześnie Brian Shen „bawi się” z użytkownikami serwisu Weibo, na którym opublikował zamieszczone powyżej zdjęcia, ponieważ pisze, że w zależności od tego, ile razy jego post zostanie podany dalej, Oppo być może rozważy wprowadzenie swojego składanego smartfona na rynek.

Polecamy również:

10-krotny zoom od Oppo wygląda imponująco, ale jest jeden haczyk

Źródło: Weibo dzięki Engagdet