10-krotny zoom od Oppo wygląda imponująco, ale jest jeden haczyk

Co dziś zaprezentuje Oppo podczas konferencji na dwa dni przed oficjalnym rozpoczęciem targów MWC w Barcelonie, było jasne już od dłuższego czasu. A jeśli ktoś miał wątpliwości, hasło przewodnie tego wydarzenia, #GetCloserWithOPPO”, z całą pewnością je rozwiewało. No i faktycznie, doczekaliśmy się pierwszego smartfona z 10-krotnym zoomem bezstratnym. Tylko… chyba musimy wdać się w szczegóły.

Po pierwsze, Oppo zaprezentowało dziś samą technologię, gotowe rozwiązanie, a nie smartfon jako taki – wprowadzenie tegoż na rynek planowane jest dopiero na drugi kwartał roku. Na stoisku producenta można było poużywać potrójnego aparatu w prototypowych modelach oznaczonych nazwą kodową R11S. To może być mylące, bo takowy sprzęt istnieje na rynku od końcówki 2017 roku z zupełnie innymi parametrami i aparatem.

Reklama

Jak donosi niezawodny Roland Quandt, urządzenie ma działać dzięki Snapdragonowi 855 przy współpracy z 8 GB RAM, a na jego pokładzie ma się znaleźć 256 GB pamięci wewnętrznej, akumulator o pojemności 4065 mAh i ekran o rozdzielczości Full HD+. I oczywiście aparat z 10-krotnym zoomem bezstratnym, któremu trzeba przyjrzeć się bliżej.

W potrójnym aparacie od Oppo znajdziemy trzy obiektywy: główny 48 Mpix, tele o ogniskowej 160 mm i ultraszeroki o ogniskowej 16 mm. Dwa pierwsze wspierane są przez optyczną stabilizację obrazu, ostatni OIS nie oferuje.

I teraz do rzeczy. Oppo chwali się 10-krotnym bezstratnym zoomem, bez wdawania się w szczegóły. Tymczasem okazuje się, jak słusznie zauważył Miron z Komórkomanii, że to 10x liczone jest od ultraszerokiego kąta, co w rzeczywistości oznacza, że jest to odpowiednik 6-krotnego zoomu u konkurencji (wystarczy spojrzeć na Mate 20 Pro z tele o ogniskowej 80 mm, przekładający się na 3-krotny zoom).

Mimo wszystko jednak rozwiązanie od Oppo wydaje się interesujące. A pierwsze zdjęcia z jego wykorzystaniem możecie obejrzeć choćby na Twitterze u Pawła – trzeba im oddać, że wyglądają naprawdę nieźle:

Oprócz tego Oppo zapowiedziało też smartfon z 5G. Na pokazaniu odpowiedniego slajdu na prezentacji z napisem „Oppo’s first 5G smartphone” się jednak skończyło.

źródło: OppoMobzilla, Komórkomania