fot. xda-developers

Tak wygląda składana Motorola RAZR. Marzenia się spełniają!

Chociaż mamy już Samsunga Galaxy Fold i Huawei Mate X, to z niecierpliwością czekamy na premierę składanej Motoroli RAZR. Wiemy, że smartfon zostanie zaprezentowany 13 listopada 2019 roku, a teraz możemy zobaczyć, jak będzie wyglądał!

Dawno, dawno temu telefony z klapką cieszyły się ogromną popularnością. Samsung i Motorola prawdopodobnie produkowali ich najwięcej. Marka z amerykańskim rodowodem na zawsze zapisała się na kartach historii jako producent bestsellerowej RAZR V3, która doczekała się wielu różnych wersji, m.in. V3i oraz V3x.

Aktualnie na rynku nie ma jednak już miejsca na telefony z klapką, ponieważ większość użytkowników korzysta ze smartfonów. Co prawda na przykład Samsung i LG starali się połączyć te dwa światy, lecz ich propozycje są dostępne w bardzo ograniczonym stopniu i nie cieszą się szczególnie dużą popularnością.

Mimo to, wiele osób może mieć sentyment do telefonów z klapką. Ja się do nich zaliczam i ogromnie ucieszyła mnie informacja, że Motorola planuje wprowadzić na rynek składany smartfon, który będzie godnym, prawdziwym następcą kultowej RAZR V3. Niedawno sam producent zapowiedział, że zaprezentuje go 13 listopada 2019 roku, a teraz (nieoficjalnie) możemy zobaczyć, jak ma on wyglądać.

Tak wygląda Motorola RAZR

Stworzenie godnego następcy legendarnej RAZR V3 to duże wyzwanie, ponieważ zainteresowani składanym smartfonem w takiej formie mają duże oczekiwania. Z jednej strony oczekują funkcjonalności, jakie oferują obecnie inteligentne telefony, a z drugiej chcieliby jak najwięcej nawiązań do pierwowzoru. Wygląda na to, że Motoroli udało się to połączyć.

Do sieci przedostało się kilka grafik i renderów Motoroli RAZR (w materiałach reklamowych nazwa ma być stylizowana na „razr”). Na pierwszy rzut oka wygląda ona niemal identycznie, jak Motorola RAZR V3, ale jednocześnie oferuje wyświetlacz o dużej przekątnej, który będzie się składać na pół – dzięki temu urządzenie po złożeniu bez problemu zmieści się do kieszeni.

Muszę przyznać, że jestem szczerze zauroczony tym projektem, co wynika zapewne z mojego ogromnego sentymentu do Motoroli RAZR V3. Niestety, składana Motorola RAZR będzie, według nieoficjalnych informacji, dość droga – smartfon ma podobno kosztować ~1500 dolarów, co przy obecnym kursie dolara jest równowartością ~5700 złotych. Oczywiście, za niejeden inteligentny telefon z topowej półki trzeba zapłacić nawet więcej, ale nie zmienia to faktu, że cena do przystępnych nie należy.

Motorola RAZR – specyfikacja

Smartfon ten, w przeciwieństwie do wspomnianych na samym początku Samsunga Galaxy Fold i Huawei Mate X, nie zaoferuje topowej specyfikacji, a jedynie średniopółkową. Na liście parametrów znaleźć się mają m.in. 6,2-calowy wyświetlacz główny (tj. ten w środku) o rozdzielczości 2142×876 pikseli, ośmiordzeniowy (8x Kryo 360; 10 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 710 2,2 GHz z układem graficznym Adreno 616 i akumulator o pojemności 2730 mAh. Motorola RAZR ma być dostępna w dwóch konfiguracjach: z 4 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej oraz z 6 GB RAM i 128 GB przestrzenią na pliki użytkownika.

Na zewnętrznej, górnej części klapki smartfona znajdzie się wyświetlacz o rozdzielczości 800×600 pikseli oraz pojedynczy aparat fotograficzny z diodą doświetlającą. Pozostała, dokładniejsza specyfikacja na obecny moment nie jest znana.

Źródło: @evleaks, Mobielkopen