fot. Sarang Sheth

Motorola zaprezentuje składany smartfon RAZR już 13 listopada

Po prezentacji Samsunga Galaxy Fold i Huawei Mate X, czekam już tylko na jedynego słusznego, składanego smartfona – Motorolę RAZR (2019).

Szanuję próby Samsunga i Huawei, którzy mieli swój pomysł na składany smartfon. Galaxy Fold składa się do środka, Mate X „wywraca się” na zewnątrz, i to jest w porządku. Jednak odkąd tylko zobaczyłem pierwsze szkice koncepcyjne Motoroli RAZR (2019), czułem, że smartfon z elastycznym wyświetlaczem powinien wyglądać właśnie tak.

Reklama
fot. Sarang Sheth (grafika koncepcyjna)

Motorola RAZR (2019) będzie unowocześnioną wersją niezwykle popularnego telefonu z klapką – model RAZR znalazł ponad 130 milionów nabywców w latach 2004-2008. Podstawa konstrukcyjna nowego składanego smartfona będzie bardzo podobna do urządzenia sprzed lat. RAZR będzie się otwierać niczym modele z klapką, ukazując 6,2-calowy (lub według innych informacji – 6,5-calowy) ekran o proporcjach 22:9. Motka zostanie także wyposażona w zewnętrzny ekran do powiadomień.

Motorola rozpoczęła wysyłanie zaproszeń na wydarzenie, które ma odbyć się 13 listopada w Los Angeles. Jak sugeruje się na tych materiałach, nastąpi wtedy „bardzo oczekiwane odsłonięcie odnowionej ikony”, co raczej jednoznacznie kojarzy się z kultową Motką z klapką.

Dodatkowo na zaproszeniu widnieje hasło „You’re gonna flip”, nawiązujące do telefonów z klapką, nazywanych w Stanach Zjednoczonych „flip phone”.

To nie będzie flagowiec

W odróżnieniu od konkurencyjnych urządzeń pokroju Galaxy Folda i Mate X, RAZR (2019) nie będzie miał flagowych podzespołów. W środku znajdziemy procesor Snapdragon 710, przeznaczony dla urządzeń ze średniej półki, 4 GB lub 6 GB RAM i 64 GB lub 128 GB pamięci wewnętrznej. Trudno to będzie pogodzić z ewidentnie wysokopółkową ceną, która ma sięgnąć 1500 dolarów. 

Bez względu na to, jak wydajne podzespoły znajdą się w nowej Motoroli, jej największym atutem powinno być oddanie odpowiedniego szacunku oryginalnemu modelowi RAZR i wprowadzenie genialnej konstrukcji w kolejną dekadę.

Legenda modelu RAZR jest tak „święta”, że Motorola nie odważyła się wykorzystać tej nazwy od 2012 roku. Oby nowy składaniec nie zbeszcześcił jej pamięci. Przekonamy się 13 listopada.

Zaczynam zbierać kasę na składaną Motorolę RAZR, bo będzie dostępna w Europie!

źródło: cnet przez Phone Arena
na zdjęciu głównym: grafika koncepcyjna Motoroli RAZR (2019)