Składana Motorola RAZR właśnie stała się jeszcze bardziej intrygująca

W zeszłym miesiącu dwaj najwięksi producenci smartfonów z Androidem zaprezentowali składane konstrukcje – Samsung Galaxy Fold, a Huawei Mate X. To jednak nie jedyne „składaki”, które pojawią się na rynku w tym roku – nad swoją propozycją pracuje także m.in. Motorola. Jeśli wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik zgodnie z planem, to marka może ją zaprezentować latem lub najpóźniej jesienią. Już teraz jednak pojawiły się nowe informacje na jej temat.

Serwis xda-developers dotarł do kilku ciekawostek dotyczących składanego smartfona Motoroli. Już na tym etapie jest w stanie potwierdzić, że urządzenie zostanie wyposażone w dwa wyświetlacze. Po złożeniu użytkownik nie będzie miał jednak dostępu do wszystkich funkcji Androida na drugim ekranie, jak ma to miejsce w Samsungu Galaxy Fold i Huawei Mate X. Ich lista zostanie ograniczona do wybranych, preinstalowanych aplikacji, jak Moto Display, Moto Actions i Moto Camera.

Reklama

Z aktualnie dostępnego oprogramowania serwisowi xda-developers udało się „wyciągnąć” informację, że po rozłożeniu smartfona zewnętrzny wyświetlacz może pełnić funkcję trackpada, aczkolwiek na razie funkcja ta ograniczona jest do przewijania treści w przeglądarce Chrome i osi czasu aplikacji. Po złożeniu dostępna jest natomiast lista sześciu szybkich ustawień. Na razie nie wiadomo jednak, czy ją także da się przewijać i uzyskać dostęp do innych skrótów.

Z kolei w aplikacji aparatu, kiedy smartfon jest rozłożony, zdjęcie można wykonać po dotknięciu głównego ekranu. Oprócz tego można też korzystać z zoomu przesuwając palcem po wyświetlaczu. W przypadku robienia selfie, na drugim panelu wyświetlany będzie czas pozostały do zrobienia zdjęcia (funkcja samowyzwalacza).

Motorola testuje również wyświetlanie na zewnętrznym ekranie w funkcji Moto Display zegara i pulsujących powiadomień oraz kontrolera multimediów. Niewykluczone też, że użytkownik będzie mógł ustawić inną tapetę na obu wyświetlaczach.

Serwis xda-developers dowiedział się także, że składany smartfon Motoroli dla amerykańskiego operatora Verizon nosi nazwę kodową „Voyager”, jednak na obecnym etapie nie ma pewności, czy model ten ma coś wspólnego z urządzeniem, którego funkcje zostały wymienione powyżej (aczkolwiek wydaje się bardzo prawdopodobne, że tak właśnie jest).

Polecamy również:

Wiceszef Motoroli: „Elastyczny ekran w składanym smartfonie nie może być na zewnątrz”

Źródło: xda-developers