Huawei Mate Xs foldable smartphone
Huawei Mate Xs pierwszej generacji (fot. Huawei)

Honor już w tym roku wprowadzi na rynek swój pierwszy składany smartfon

Po oddzieleniu się od Huawei, Honor zaczyna działać coraz żwawiej i to w znacznie szybszym tempie niż się spodziewaliśmy. Według nieoficjalnych informacji, już w tym roku na rynku pojawi się pierwszy składany smartfon Honora.

Po „rozwodzie” z Huawei Honor będzie nie do zatrzymania

Wiadomość o sprzedaży marki Honor gruchnęła na nas niczym grom z jasnego nieba, ale wydaje się to najrozsądniejszym, dostępnym rozwiązaniem problemów, jakie dotknęły markę-córkę Huawei. W przeciwnym razie ona także straciłaby mocną pozycję na rynku, pomimo że Stany Zjednoczone (zdaje się) nie chciały uderzyć również w nią – „oberwała” niejako rykoszetem, przy okazji.

Honor, po oddzieleniu się od Huawei, bardzo szybko zaczął się organizować, ponieważ teraz będzie działać samodzielnie, na swój własny rachunek. Producent nawiązał już współpracę z kluczowymi partnerami, m.in. Qualcommem, MediaTekiem, AMD i Intelem, a do tego prowadzi rozmowy z Google, które powinny doprowadzić do podpisania umowy o dostęp do aplikacji i usług giganta z Moutain View.

smartfon Honor 20 Pro smartphone
Honor 20 Pro (fot. Kacper Żarski / Tabletowo.pl)

Dzięki temu Honor będzie mógł wrócić z nową energią do tego, czym zajmował się przez kilka ostatnich lat, bo już nikt i nic mu w tym nie przeszkodzi. Wygląda jednak na to, że firma zamierza rozszerzyć swoją ofertę o nową kategorię urządzeń, bowiem w przygotowaniu jest także składany smartfon Honor.

Składany smartfon Honor zadebiutuje już w 2021 roku

Co prawda mogliśmy się spodziewać, że składany smartfon Honor prędzej czy później pojawi się na rynku, ale nie oczekiwaliśmy, że tak szybko. Według użytkownika chińskiego serwisu społecznościowego Weibo, który używa nicku Changan Digital King, urządzenie zadebiutuje już w 2021 roku!

składany smartfon Honor może być podobny do Samsung Galaxy Z Fold 2
Samsung Galaxy Z Fold 2 (fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl)

Na razie nie ma żadnych informacji na temat tego, jaki będzie i co zaoferuje składany smartfon Honor. Trudno też przewidzieć, czy firma wykorzysta w nim składane ekrany od Samsung Display, czy od rodzimych producentów. Jeżeli jednak rzeczywiście planuje go wprowadzić na rynek już w 2021 roku, za jakiś czas powinny pojawić się pierwsze szczegóły.