składany smartfon Escobar Fold 2
Escobar Fold 2 (źródło: Escobar Inc official)

Coś tu nie gra: Escobar Fold 2 wygląda jak Samsung Galaxy Fold, a kosztuje 80% mniej

Escobar Inc, firma należąca do Roberto De Jesus Escobar Gaviria, biologicznego brata kolumbijskiego barona narkotykowego, Pablo Escobara, zaprezentowała kolejny składany smartfon – Escobar Fold 2. Urządzenie jest kalką Samsunga Galaxy Fold, a mimo to kosztuje 80% mniej.

Reklama

Nie da się ukryć, że premiera Escobar Fold 1 na początku grudnia 2019 roku była dla nas ogromnym zaskoczeniem. Kto by bowiem pomyślał, że firma należąca do osoby z cieszącej się nie najlepszą opinią rodziny wprowadzi na rynek składany smartfon, w dodatku w tak atrakcyjnej cenie (349 dolarów). Escobar Inc nie zamierza jednak na nim poprzestać – przedsiębiorstwo zaprezentowało kolejny model, Escobar Fold 2, który wygląda jak Samsung Galaxy Fold, a jednocześnie kosztuje aż o 80% mniej.

Reklama

Escobar Fold 2 – premiera, specyfikacja, cena

Jak informuje producent, Escobar Fold 2 został zaprojektowany w Stanach Zjednoczonych i wyprodukowany w Hong Kongu, aczkolwiek część podzespołów wyjechało z fabryk w Shenzhen (Chiny). Co ciekawe, Escobar Inc deklaruje też, że smartfon oferuje „unikalną technologię i design”.

Początkowo wyprodukowanych zostanie 200 tysięcy egzemplarzy Escobar Fold 2. Producent spodziewa się, że sprzedadzą się one bardzo szybko z uwagi na wręcz niewiarygodnie atrakcyjny stosunek ceny do oferowanej specyfikacji. Jeśli chodzi o tę ostatnią, to jest ona identyczna jak w Samsungu Galaxy Fold (jedyną różnicą jest Android 10 out-of-the box).

Escobar Fold 2 będzie dostępny w dwóch konfiguracjach: z 8 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej oraz 12 GB RAM i 512 GB przestrzenią na pliki użytkownika. Cenę pierwszej ustalono na 399 dolarów (360 euro), natomiast drugiej na 549 dolarów (497 euro). Smartfon ma być sprzedawany wyłącznie poprzez oficjalną stronę internetową Escobar Inc i wysyłany do klientów na całym świecie.

Jak nietrudno policzyć, podstawowa konfiguracja Escobar Fold 2 jest aż o 80% tańsza od Samsunga Galaxy Fold, który kosztuje w Stanach Zjednoczonych blisko 2000 dolarów. Jak deklaruje Roberto De Jesus Escobar Gaviria, Escobar Inc „obniża ceny i udziela klientom bezpośrednich rabatów pod parasolem marki Escobar”, dlatego ceny są tak atrakcyjne. Co więcej, firma brata Pablo Escobara chce stać się głównym (największym) sprzedawcą składanych smartfonów na świecie.

Podobnie jednak, jak w przypadku Escobar Fold 1, wszystko wygląda trochę za pięknie, aby mogło być prawdziwe. Jak bowiem zauważa serwis Android Authority, pomimo przyjmowania zamówień na pierwszy składany smartfon, Escobar Inc nadal nie dostarczyło ich klientom, przez co istnieje obawa, że całe przedsięwzięcie to jedno wielkie oszustwo. Z drugiej strony, Majster Pirzu go zamówił i wczoraj wyjął ze skrzynki przesyłkę, w której znajduje się m.in. informacja, że zamiast ww. modelu dostanie Escobar Fold 2 (wysyłka ma się rozpocząć w marcu). Trzymamy kciuki i czekamy na recenzję ;)

https://www.facebook.com/majsterpirzu/photos/a.411138259046775/1400977436729514/

Źródło: informacja prasowa, Escobar Inc, Escobar Inc official, Android Authority