(fot. pexels.com)

Sharp myśli o wyjątkowym składanym smartfonie. Miałby on zadowolić graczy

Sharp w 2018 roku zdecydował się powrócić na europejski rynek smartfonów. Pierwsze nowe urządzenia zadebiutowały już w Polsce. Jakie jednak są dalsze plany japońskiego producenta? Niewykluczone, że Sharp zamierza dołączyć do grona firm tworzących składane smartfony. Co ciekawe, składane urządzenie mogłoby zostać zaprojektowane z myślą o graczach.

Producenci smartfonów znaleźli ostatnio nową niszę i wcale nie chodzi o składane urządzenia. Na składane smartfony jest jeszcze za wcześnie. Owszem, Huawei i Samsung już pokazali takie modele. Jednakże, ze względu na cenę i dostępność, wciąż możemy mówić raczej o ciekawostce. Wspomnianą niszą są bowiem smartfony skierowane dla graczy. Zapewniają one topową wydajność, a także, co przydaje się podczas dłuższych sesji z ulubioną grą, dopracowany system chłodzenia. Przykład? Proszę bardzo, gamingowy ASUS ROG Phone.

Sharp z nowym pomysłem na składany smartfon

Według nieoficjalnych informacji, Sharp może połączyć nowy trend smartfonów dla graczy z urządzeniami, które już niebawem mogą zdobyć sporą popularność. Japoński producent złożył bowiem patent, który ma opisywać składany smartfon dla graczy.

Urządzenie miałoby składać się w połowie, podobnie jak książką. Wybranie składanej konstrukcji ma umożliwić zastosowanie wyświetlacza o nietypowych wymiarach. Ekran na opublikowanej grafice wydaje się być naprawdę długi. Co ciekawe, wszystko z myślą o wirtualnej rozrywce. Dodatkowa przestrzeń, która byłaby dostępna po bokach, miałaby bowiem służyć do wyświetlania przycisków. Dzięki temu, niepożądany efekt przesłaniania wyświetlanego obrazu, zostałby zauważalnie zmniejszony.

(fot. letsgodigital.org)

Patent wygląda interesująco, ale nie brakuje głosów, że taka konstrukcja byłaby po prostu niekomfortowa podczas dłuższego grania. Co więcej, podczas bardziej gwałtownych ruchów, mogłoby dochodzić do przypadkowego, niewielkiego złożenia. Sharp, aby stworzyć faktycznie dobre urządzenie, musiałby więc zadbać o wyeliminowanie tych problemów.

Niestety, nie znamy żadnych szczegółów. Ponadto, mamy do czynienia tylko z patentem. W związku z tym, składany smartfon dla graczy może pojawić się dopiero za kilka lat lub Sharp może go w ogóle nie wprowadzić do portfolio.

Polecamy również:

Recenzja ASUSa ROG Phone – prawdziwa bestia nie tylko dla graczy

źródło: BGR, LetsGoDigital