Google Pixel Fold (źróło: Youtube)

Składany smartfon Google pokazany przed premierą. Źródłem przecieku jest… sam producent

Technologiczny gigant Google uchylił rąbka tajemnicy na temat swojego pierwszego składanego smartfona jeszcze przed jego premierą. Pixel Fold został zaprezentowany na krótkim filmie, który daje przedsmak tego, czego możemy się spodziewać po tym urządzeniu.

Google Pixel Fold – co oferuje?

Można powiedzieć, że to już tradycja – nieoficjalne doniesienia przedstawiają niemal całą specyfikację nowego smartfona Google na długo przed jego premierą. Nie inaczej jest też w przypadku pierwszego w historii marki składanego smartfona. Na końcu zeszłego miesiąca informowaliśmy Was o tym, czego można się po nim spodziewać.

Przypomnijmy najważniejsze elementy spodziewanej specyfikacji Google Pixel Fold. Smartfon ma być wyposażony w zewnętrzny ekran o przekątnej 5,8 cala oraz proporcjach 17,4:9 i rozdzielczości 2092×1080 pikseli oraz wewnętrzny, 7,6-calowy wyświetlacz o proporcjach 6:5 i rozdzielczości 2208×1840 pikseli. Oba ekrany zostały wykonane w technologii OLED i mogą pochwalić się częstotliwością odświeżania na poziomie 120 Hz.

Zestaw fotograficzny, który przygotowało Google składa się z aż 5 aparatów. Na tyle smartfona znajdzie się 48 Mpix aparat główny o sensorze 1/2″ i z przysłoną f/1.7. Dołączona została do tego 10,8 Mpix jednostka z teleobiektywem (5x zoom optyczny i 20x zoom cyfrowy) oraz 10,8 Mpix sensor połączony z ultraszerokokątnym obiektywem o kącie widzenia 121,1 stopnia. Nad zewnętrznym wyświetlaczem znajdzie się 9,5 Mpix aparat ze stałą ostrością i 8 Mpix jednostka z fixed focus nad wewnętrznym ekranem.

Pod maską Pixel Fold znajdzie się 12 GB RAM i procesor Google Tensor G2 wraz z koprocesorem bezpieczeństwa Titan M2. Akumulator smartfona będzie miał pojemność 4500 mAh i wspierać będzie ładowanie przewodowe o mocy 23 W.

Według nieoficjalnych doniesień cena Pixel Fold ma się zaczynać od 1799 dolarów (~7475 złotych) za wariant z 256 GB wbudowanej pamięci oraz za 1919 dolarów (~7975 złotych) za wersję 512 GB.

Składak pokazany przed premierą

Premiera Pixel Fold ma odbyć się już naprawdę niedługo – 10 maja podczas konferencji Google I/O. Razem z pierwszym składanym smartfonem tej marki zaprezentowany ma zostać Pixel Tablet oraz Pixel 7a. Data premiery została potwierdzona przez samego producenta, ponieważ pojawiła się ona w najnowszym wpisie twitterowym profilu Google.

W tym samym poście pojawił się także film prezentujący pierwszego w historii składaka tej marki. Wideo potwierdza design smartfona, który został ujawniony w nieoficjalnych doniesieniach. Nie jest to nowość w przypadku Google, ponieważ podobnie kilka dni przed premierą marka udostępniała grafiki poprzednich smartfonów z serii Pixel, które miały trafić na rynek.

Warto zauważyć, że Gigant z Mountain View prezentuje w tej kwestii zupełnie inne podejście od Apple, które do chwili premiery nie zdradza oficjalnie żadnych szczegółów, ani wyglądu urządzeń, które mają być zaprezentowane.