składany smartfon Google Pixel Fold foldable smartphone render
fot. OnLeaks/Howtoisolve

Specyfikacja Google Pixel Fold przestała być tajemnicą

To już tradycja, że wszystkie informacje na temat nowych produktów Google wyciekają do sieci na długo przed ich premierą. Pierwszy składany smartfon giganta z Mountain View również nas już nie zaskoczy, choć jego debiut dopiero przed nami.

Specyfikacja Google Pixel Fold już dziś jest znana

Przedpremierowe informacje o pierwszym składanym smartfonie giganta z Mountain View dostarczył Jon Prosser z Front Page Tech, który jest bardzo wiarygodnym źródłem, zatem nie mamy powodów mu nie ufać, szczególnie że z doświadczenia wiemy, że amerykańska firma nie potrafi skutecznie powstrzymać przecieków na temat swoich sprzętów.

składany smartfon Google Pixel Fold foldable smartphone render
fot. OnLeaks/Howtoisolve

Jon Prosser podaje, że zewnętrzny ekran w Google Pixel Fold będzie miał przekątną 5,8 cala oraz proporcje 17,4:9 i rozdzielczość 2092×1080 pikseli (408 ppi), podczas gdy wewnętrzny – odpowiednio – 7,6 cala, 6:5 i 2208×1840 pikseli (380 ppi). W obu przypadkach ma to być wyświetlacz OLED z funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością 120 Hz. Wiadomo też, że wewnętrzny pokryje ultracienkie szkło i folia ochronna z tworzywa sztucznego.

Google Pixel Fold zostanie również wyposażony w aż pięć aparatów:

  • 9,5 Mpix z pikselami wielkości 1,22 µm, przysłoną f/2.2 i fixed focus (stałą ostrością) w otworze w zewnętrznym ekranie,
  • 8 Mpix z pikselami wielkości 1,12 µm, przysłoną f/2.0 i fixed focus nad wewnętrznym wyświetlaczem,
  • 48 Mpix z sensorem w formacie 1/2″, pikselami o rozmiarze 0,8 µm, przysłoną f/1.7 + 10,8 Mpix z matrycą 1/3,1″, pikselami 1,22 µm, przysłoną f/3.05 i telebiektywem (5x zoom optyczny i 20x zoom cyfrowy) + 10,8 Mpix z sensorem 1/3″, pikselami 1,25 µm, przysłoną f/2.2 i obiektywem ultraszerokokątnym o kącie widzenia 121,1° na zewnątrz.

Ponadto moduł na tyle ma dysponować LDAF (Laser Detect Auto Focus) oraz optyczną i elektroniczną stabilizacją obrazu, a do tego umożliwi nagrywanie wideo w 4K w 30 klatkach na sekundę i w 1080p w 60 klatkach na sekundę.

Akumulator w smartfonie będzie miał pojemność 4500 mAh i obsługiwał ładowanie przewodowe o mocy 23 W. Jest też mowa o tym, że czas pracy na jednym ładowaniu ma przekroczyć 24 godziny, a z włączonym trybem Extreme Battery Saver sięgnie nawet 72 godzin. Wiemy już również, że na pokładzie Google Pixel Fold znajdzie się 12 GB RAM LPDDR5 i procesor Google Tensor G2 wraz z koprocesorem bezpieczeństwa Titan M2, a także czytnik linii papilarnych (tradycyjny, w klawiszu zasilania) i port USB-C. Ponadto nie zabraknie funkcji Face Unlock.

Smartfon ma ważyć 283 gramy, a po złożeniu jego wymiary mają wynosić 139,7×78,7×12,7 cm.

Ile będzie kosztował Google Pixel Fold?

Jon Prosser donosi, że cena Pixel Fold ma się zaczynać od 1799 dolarów za wariant z 256 GB wbudowanej pamięci, który będzie dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: Chalk (jasnej) i Obsidian (ciemnej). Ponadto do sprzedaży trafi konfiguracja z 512 GB pamięci wewnętrznej, której cena zostanie ustalona na 1919 dolarów. Ta ostatnia ma być jednak dostępna w tylko jednym kolorze – Obsidian.

google pixel fold render od front page tech
Źródło: Front Page Tech

Oficjalna premiera Pixel Fold zaplanowana jest na 10 maja 2023 roku i tego dnia rozpocznie się też przedsprzedaż urządzenia (tylko w sklepie Google Store; u operatorów 30 maja). Osoby, które zdecydują się zamówić pierwszy składany smartfon Google przed jego sklepowym debiutem, otrzymają w prezencie smartwatch Pixel Watch. Taki gratis może skutecznie osłodzić wyjątkowo długi czas oczekiwania, ponieważ dostawy zamówień przedpremierowych mają się zacząć dopiero… 27 czerwca 2023 roku, czyli po siedmiu tygodniach!