Silnik Unreal Engine 3 także na Windows 8 Pro i RT (wideo) 15

Silnik Unreal Engine 3 także na Windows 8 Pro i RT (wideo)

Silnik Unreal Engine 3 także na Windows 8 Pro i RT (wideo) 16

Dzięki silnikowi Unreal Engine, na naszych komputerach, tabletach internetowych i telefonach możemy grać w gry, których grafika zapiera dech w piersiach. Jest to niebywale użyteczne środowisko, którego potencjał wykorzystują programiści na całym świecie. Jednymi z najbardziej znanych mobilnych tytułów stworzonych w oparciu o silnik Unreal są gry Infinity Blade i Infinity Blade 2 dla tabletów iPad i smartfonów iPhone. Produkcje, imponujące zarówno pod względem grafiki, jak i rozgrywki, są obiektem westchnień właścicieli urządzeń z Androidem, dla których gry nie są dostępne.

Unreal Engine jest silnikiem, którego mogą używać programiści tworzący dla wszystkich platform: Adobe Flash, Android, iOS, PC, OS X, Xbox 360, PlayStation 3, PlayStation Vita, Nintendo Wii, a także – zgodnie z dzisiejszą zapowiedzią – Windows 8 i Windows 8 RT. Nvidia, wiodący producent procesorów i układów graficznych dla urządzeń mobilnych, we współpracy z firmą Epic zaprezentowała silnik Unreal Engine 3 kompatybilny z nowymi tabletami, hybrydami i ultrabookami pracującymi pod kontrolą ósmej odsłony systemu Windows.

Podczas konferencji prasowej pierwszego dnia targów IFA 2012 w Berlinie, Nvidia zaprezentowała demo Epic Citadel na tablecie Asus Vivo Tab RT z czterordzeniowym procesorem Tegra 3. Epic Citadel jest tą samą aplikacją, która w 2010 roku zszokowała zgromadzonych na keynote poświęconym pierwszej generacji iPada. Trudno nazwać ją grą – to raczej prezentacja możliwości graficznych silnika Unreal. A te są naprawdę duże, o czym możecie przekonać się oglądając poniższe wideo.

Jedną z wielu zalet pisania gier opartych na silniku Unreal jest wcześniej wspomniana wieloplatformowość. Portowanie z PC i konsoli Xbox na urządzenia mobilne jest bardzo proste i nie wymaga dużych nakładów pracy. Docenią to firmy, które chcę iść z duchem czasu i zaistnieć także na rynku aplikacji dla tabletów i smartfonów. Więcej o Unreal Engine i związanych z nim rewolucjach usłyszymy pod koniec października. Jest na co czekać, nie sądzicie?

via Tablet-News