Ważne

Eldar Murtazin opowiada o tabletach z Windows 8. Jest na co czekać!

Nazwisko Eldara Murtazina, rosyjskiego guru nowoczesnych technologii mającego dostęp do zakulisowych premier nowych urządzeń, na pewno jest Wam znane. Murtazin wielokrotnie informował nas o nadchodzących prezentacjach i niezapowiedzianych produktach. Dziś na Twitterze opowiedział o tabletach i telefonach z systemami Windows 8 i Windows Phone 8. Krótko mówiąc, jest na co czekać.

Według Rosjanina, tablety z Windows 8 będą cechować się specyfikacją identyczną lub podobną do konfiguracji najlepszych “dachówek” z Androidem i iPadów. Oznacza to, że na rynku najprawdopodobniej pojawią się urządzenia wyposażone w ekrany o bardzo wysokiej rozdzielczości i czterordzeniowe procesory. Ich ceny będą zbliżone do pieniędzy, jakie dziś przyjdzie nam zapłacić za flagowy tablet największych producentów. Innymi słowy – Microsoft chce stworzyć ambitną konkurencję dla obecnych gigantów rynku.

Jak zapowiada Murtazin, przewaga tabletów z Windows 8 będzie tkwić w oprogramowaniu, które zostanie wyposażone w szereg funkcji ułatwiających synchronizację danych pomiędzy “dachówką” a telefonem komórkowym z systemem Windows Phone 8 (na marginesie, obecne telefony z Windows Phone 7.5 Mango nie otrzymają aktualizacji). Choć tablety internetowe staną się największym priorytetem Microsoftu, gigant z Redmond nie zapomni o smartfonach i zamierza wprowadzić na rynek zestawy zawierające tablet i słuchawkę. Takie rozwiązanie będzie idealne dla biznesmenów, dla których niezwykle ważna jest bezproblemowa i automatyczna synchronizacja danych i dokumentów. O ten segment rynku walczy Research In Motion, a wkrótce dołączy do niego Apple, dlatego Microsoft nie będzie stał z założonymi rękami. W Windows 8 duży nacisk położony zostanie na integrację z pakietem biurowym Office oraz zaawansowane funkcje biznesowe.

Jakby wieści o Windows 8 było Wam mało, mamy dla Was kolejne. Murtazin zdradził, że na targach CES w 2013 zaprezentowana zostanie nowa, czwarta już, generacja mobilnego układu Nvidia Tegra, najprawdopodobniej wyposażona w procesor ARM A15.

Rok 2012 zapowiada się niezwykle interesująco i nie ulega wątpliwości, że przebiegnie pod znakiem (eko)systemu Windows.

via Twitter

Komentarze

 • Nic tylko spokojnie czekac na posty loveterow apple Mr.Test i drugiego jak mu tam…

 • Marcel

  Ja nigdy bym nie kupił smartfona z WP… Czemu? Microsoft nie dba wogule o uzytkowników tych urządzeń. Teraz się okazało, że nie dostaną aktualizacji! Windowsie 8 mówie nie! Chyba, że na pc, ale nie najwygodniej chyba się używa się tego systemu za pomocĄ tachpada

  • Za to Ty nie dbasz w ogóle o ortografie.
   Pomyślałeś, że w większości przypadków win8 nie pójdzie na starych telefonach. WP7 jaki by nie był ma bardzo niskie wymagania i chodzi bardzo płynnie. Mi on wystarcza:)

  • Zebet

   Ja kupiłem z czystej ciekawości na drugi telefon, szału nie ma, jeszcze trochę do nadrobienia w stosunku do konkurencji, ale jest potencjał i sporo fajnych rzeczy. Nie żyjemy w zero-jedynkowej rzeczywistości i konkurencja generalnie jest bardzo dobrą rzeczą, bo daje nam wybór i jakość. Wystarczy popatrzeć jak marne są produkty monopolistów i jak to się zmienia, gdy do gry wchodzą nowi gracze.
   Osobiście preferuję Galaxy Nexusa, ale dla np mojej matki Android to overkill, bo i tak się nie połapie w jego możliwościach, a WP7 jest dużo prostsze.

 • DKnoto

  M$ Windows kojarzy mi się z kleszczami, a kto czeka na kleszcza? :-D

 • aaa

  “przewaga tabletów z Windows 8 będzie tkwić w oprogramowaniu, które zostanie wyposażone w szereg funkcji ułatwiających synchronizację danych pomiędzy „dachówką” a telefonem komórkowym z systemem Windows Phone 8” – to ma być przewaga?

  • uze

   Przewagą naszego najnowszego systemu jest bezproblemowa synchronizacja z urządzeniami wyposażonymi w nasz najnowszy system. Normalnie REWELACJA, slogan reklamowy miesiąca ;)
   Aż mi się pomyślało, że przewagą moich butów nad butami kolegi jest to, że moje pasują idealnie do mojej stopy. :D

  • Kuba

   Taaa. Wyobrażenie człowieka mającego wszystko z windowsem 8 i korzystającego ze wszystkiego. Niczym Apple co każdego traktuje jak postawiony przez siebie przykład człowieka, który ma iPada, MacBooka Air, iPoda, iPhonea, Maca Mini, Maca Pro, i MacBooka Pro.

 • Bucz

  90% “przepowiedni” tego guru moze wysnuc samodzielnie kazdy, kto troche mysli i uwazne przyglada sie rynkowi i informacjom prasowym. Wiekszosc z nich jest tez tak ogolnikowa, ze nawet jak sie pomyli to nie ma czego potem wypominac.

 • JareX

  iPad zdecydowanie za drogi, Android zbyt ociężały i przeładowany, Windows 8 ma wielkie szanse odnieść sukces chociażby ze względu na przyzwyczajenia i sympatie użytkowników PC

  • Frosti

   taa a taby z win 8 niby tanie w porownaniu do apple beda ? Obudz sie kolego ;)

 • Kuba

  Ja czekałem tu na nowy system desktopowy, a tu takie gówno się szykuje… Tak, nie cierpię majkrosofta i piszę tego posta z ubuntu.

 • goomako

  ubuntu ? system fajny ale dla osób które lubią grzebać w systemie i mają czas przeglądać fora w celu znajdywania co chwile innych bibliotek.Dla mnie to jak wchodzenie do domu przez okno ;)

 • p.l

  > (na marginesie, obecne telefony z Windows Phone 7.5 Mango nie otrzymają aktualizacji)
  Interesujące, ostatnio MS twierdził oficjalnie coś zupełnie odwrotnego.

 • smartfon z Windowsem to IMO porażka, ale tablet z pełną Windą może być ciekawym rozwiązaniem

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona