Huawei P40 series teaser
Zapowiedź premiery serii Huawei P40 (źródło: Huawei Mobile)

Huawei podgrzewa atmosferę przed premierą serii Huawei P40. Tak mają wyglądać nowe flagowce marki

Już tylko dziesięć dni dzieli nas od oficjalnej premiery Huawei P40Huawei P40 ProHuawei P40 Pro PE – smartfony zadebiutują 26 marca 2020 roku w trakcie wydarzenia transmitowanego w sieci (producent odwołał „fizyczną” konferencję z oczywistych względów). Huawei podgrzewa atmosferę wokół niej, a do tego w internecie pojawiła się grafika, która pokazuje nadchodzące flagowce w najlepszej do tej pory jakości.

Reklama

Huawei podgrzewa atmosferę przed premierą serii Huawei P40

Na oficjalnym kanale Huawei Mobile w serwisie YouTube opublikowano dziś załączony poniżej materiał filmowy, który zapowiada rychłą premierę serii Huawei P40. Ta, jak już wspomniałem, zaplanowana jest na 26 marca 2020 roku. Smartfony pierwotnie miały zadebiutować na konferencji w Paryżu, lecz z uwagi na szalejącego w Europie koronawirusa SARS-CoV-2 i wywoływanego przez niego chorobę COVID-19, producent zmuszony był „przenieść” wydarzenie do sieci, podobnie jak wiele innych marek w ostatnich tygodniach.

Reklama

Przygotowany przez Huawei film nie zdradza zbyt wiele na temat serii Huawei P40. Potwierdza jednak, że przynajmniej jeden ze smartfonów zaoferuje zachodzący na wszystkie cztery krawędzie wyświetlacz (mocniej na boczne, nieznacznie zaś na górną i dolną). Na panelu tylnym nadchodzących nowości znajdzie się też sporych rozmiarów moduł aparatu (w zależności modelu, składający się od trzech do nawet pięciu obiektywów). Na końcu materiału pojawia się także hashtag #VisionaryPhotography (ang. fotografia wizjonerska).

Tak będą wyglądać Huawei P40, Huawei P40 Pro i Huawei P40 Pro PE

Od dłuższego czasu wiemy, że seria Huawei P40 będzie składała się z co najmniej trzech modeli. Podstawowy zaoferuje potrójny aparat główny, Huawei P40 Pro poczwórny, a Huawei P40 Pro PE składający się z aż pięciu obiektywów. Więcej informacji na jego temat znajdziecie w opublikowanym niedawno przez nas artykule. Z załączonej poniżej grafiki można wywnioskować, że tylko wersje z dopiskiem „Pro” w nazwie zaoferują aparat z obiektywem o budowie peryskopowej. W Huawei P40 również nie zabraknie tzw. teleobiektywu, ale będzie miał on znacznie mniejsze możliwości w zakresie zoomu.

Huawei P40 series render
Seria Huawei P40 (źródło: @evleaks)

Wszystkie smartfony z serii Huawei P40 będą też miały wyświetlacze z owalnym otworem w lewym górnym rogu na podwójny aparat do selfie i rozmów wideo (zapewne w konfiguracji obiektyw szerokokątny + obiektyw ultra-szerokokątny). Ostatnio pojawiły się wskazówki, że w wersjach z dopiskiem „Pro” w nazwie dodany zostanie jeszcze sensor ToF, co pozwoliłoby zapewnić wyższy poziom bezpieczeństwa w przypadku systemu rozpoznawania twarzy.

Tyle mogą kosztować w Europie Huawei P40, Huawei P40 Pro i Huawei P40 Pro PE

Tyle mają kosztować flagowce z serii Huawei P40 w Europie. Tanio nie będzie

Źródło: Huawei Mobile, @evleaks