Huawei P40 Pro zapowiada się doskonale. Znamy specyfikację aparatów

Jak zapowiedział Richard Yu z Huawei, prezentacja flagowych modeli serii P40 odbędzie się już 26 marca w Paryżu. Chociaż do samego wydarzenia zostało jeszcze kilkanaście dni, zdążyliśmy poznać specyfikację techniczną tego, co w modelu Huawei P40 Pro będzie najważniejsze – głównego modułu aparatu, który tutaj liczy aż pięć obiektywów.

Jeśli walczyć o klientów, to tylko w ten sposób

Ze względu na znaną sytuację na linii Huawei – USA oraz wynikający z niej fakt braku dostępu do usług Google, firmie może być znacznie trudniej przekonać klientów do swoich nowych telefonów. Jednym z argumentów, którego użyła dla tańszych przedstawicieli serii P40, P40 Lite i P40 Lite E, była niska na tle konkurencji o podobnych możliwościach sprzętowych cenach.

W przypadku urządzeń flagowych obniżenie ceny z całą pewnością nie wystarczy, dlatego postanowiono zainwestować w coś niezależnego od łaski USA, a co Huawei bardzo dobrze potrafi implementować – rozwiązania do fotografii mobilnej.

smartfon Huawei P40 Pro
Huawei P40 Pro (źródło: Android Headlines)

Udostępnione w wyniku przecieków rendery nowego urządzenia zdradziły, że będzie ono wyposażone w aż pięć obiektywów umieszczonych z tyłu, wewnątrz charakterystycznej wyspy, która w tym roku jest najmodniejszym trendem wśród producentów – zastosowanym chociażby przez Apple i Samsunga. To, co tam znajdziemy, na pierwszy rzut oka robi duże wrażenie.

Piątka wspaniałych?

Na główny moduł fotograficzny smartfona Huawei P40 Pro złożą się następujące obiektywy:

  • główny, z matrycą Sony IMX700 o rozmiarze 1/1,28″ i rozdzielczości 52 megapikseli. Rozmiar pojedynczego piksela tej matrycy to 1,22 μm, a dla lepszego wykorzystania zastanego światła zastosowano filtr RYYB,
  • ultraszerokokątny z matrycą Sony IMX650 o rozmiarze 1/1,5″ i rozdzielczości 40 megapikseli, z filtrem RGGB,
  • teleobiektyw o peryskopowej budowie z dziesięciokrotnym zbliżeniem optycznym, wykorzystujący dwie soczewki 2P1G,
  • teleobiektyw z trzykrotnym zbliżeniem optycznym,
  • sensor ToF rejestrujący dane o głębi kadru.
smartfon Huawei P40 Pro Premium Edition
Huawei P40 Pro Premium Edition (źródło: @evleaks)

Fotograficzne wyposażenie smartfona Huawei P40 Pro prezentuje się kompletnie. Pewną nowością jest zastosowanie aż dwóch teleobiektywów, których funkcjonalność może być ciekawie rozwinięta przy pomocy oprogramowania urządzenia. Jednak na jego szczegóły przyjdzie nam poczekać do premiery.

Jedno jest pewne – żeby Huawei P40 Pro zainteresowała się szersza grupa klientów, aparat musi okazać się być prawdziwym asem w rękawie. Producentowi wypada życzyć, żeby tak właśnie było.

Źródło: Gizchina