Samsung zaczął sprzedawać w USA odnowione ex-flagowce

Nie dopiero w przyszłym roku, a już teraz Samsung uruchomił program, w ramach którego klienci mogą kupić odnowione ex-flagowce. Ale tylko wybrane, ponieważ w ofercie nie ma Galaxy Note 5 i Galaxy S6 Edge Plus.

Przynajmniej na razie program ograniczony jest do terenu Stanów Zjednoczonych. Amerykanie mogą wybrać jeden z sześciu ex-flagowców: Galaxy S4, Galaxy S5, Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy Note 3 lub Galaxy Note 4. Obniżka ceny jest zależna od konkretnego egzemplarza, ale sięga nawet 265 dolarów, czyli równowartości ~1040 złotych.

Reklama

Smartfony dostępne są tylko w oficjalnym sklepie Samsunga – nie można ich kupić u operatora. Jest jeszcze jeden haczyk: urządzenia przygotowane są do współpracy z kartami SIM tylko amerykańskich sieci (Verizon, AT&T, T-Mobile, Sprint), tzn. mają simlocka.

Samsung odnowione ex-flagowce Stany Zjednoczone USA

Według zapewnień producenta, każde urządzenie zostało wcześniej dokładnie sprawdzone i odnowione w odpowiedni sposób. Klienci otrzymają też całkowicie nowy zestaw słuchawkowy i dedykowaną ładowarkę. Smartfony objęte są również roczną gwarancją – tak, jak nowe egzemplarze.

Na razie nie wiadomo, czy i kiedy program zostanie rozszerzony na inne rynki.

Źródło: SamMobile