Ważne

Recenzja Samsunga Galaxy Note 3 – wielki sprzęt z wielkimi możliwościami (wideo)

samsung-galaxy-note-3-recenzja-tabletowo-01

Recenzja Samsunga Galaxy Note 3 to jedna z najbardziej przez Was wyczekiwanych. Tym bardziej przepraszam Was za to, że musieliście na nią aż tyle czekać.
_

Samsung Galaxy Note 3 to trzecia już generacja tabletofonu koreańskiego koncernu. Od poprzednich różni się przede wszystkim materiałami, z których został wykonany, przekątną ekranu, która znów uległa zwiększeniu oraz dodaniem wielu ciekawych funkcji w interfejsie, dzięki którym w pełni możemy wykorzystać rysik S Pen.

Wideorecenzja Samsunga Galaxy Note 3:

Przyjrzyjmy się jego parametrom technicznym:
– ekran 5,7″ 1920 x 1080 pikseli, AMOLED, 16M,
– czterordzeniowy Qualcomm Snapdragon 800 2,3 GHz,
– Android 4.4 KitKat,
– 3GB RAM,
– 32GB pamięci wewnętrznej (26GB pamięci dostępnej dla użytkownika),
– 4G LTE (800 / 850 / 900 / 1 800 / 2 100 / 2 600 MHz), 3G HSPA+ (850 / 900 / 1 900 / 2 100 MHz),
– Bluetooth 4.0,
– WiFi 802.11 a/b/g/n/ac, WiFi Direct,
– DLNA,
– NFC,
– GPS z Glonass,
– port microUSB 3.0, MHL 2.0,
– 3.5 mm jack audio,
– slot kart microSD,
– aparat 13 Mpix,
– kamerka 2 Mpix,
– przyspieszeniomierz, czujnik geomagnetyczny, żyroskopowy, czujnik oświetlenia RGB, barometryczny, zbliżeniowy oraz czujnik gestów, czujnik temperatury i wilgotności, czujnik wnętrz,
– akumulator 3200 mAh,
– wymiary: 151,2 x 79,2 x 8,3 mm,
– waga: 168 g.

Zanim jednak przejdziemy do samego urządzenia, ważna kwestia dotycząca wersji regionalnych. Informację znajdziemy na prawym boku pudełka. Mowa o komunikacie, z którego dowiadujemy się, że dany egzemplarz współpracuje jedynie z kartami SIM pochodzącymi od operatorów z Europy.

samsung-galaxy-note-3-recenzja-tabletowo-03

W sztywnym pudełku znajdziemy różnego rodzaju papierki, z których najbardziej powinna nas interesować instrukcja obsługi i – jeśli Galaxy Note 3 jest pierwszym tabletofonem Samsunga, z którym mamy do czynienia, również podręcznik zawierający kluczowe funkcje urządzenia. Oprócz niewielkiej ilości makulatury mamy do czynienia z kablem USB, przejściówką sieciową do ładowania, ze słuchawkami dokanałowymi, dwoma zapasowymi zestawami silikonowych nakładek na słuchawki oraz pięcioma zapasowymi wkładami rysika wraz ze szczypcami umożliwiającymi ich wymianę.

samsung-galaxy-note-3-recenzja-tabletowo-04 samsung-galaxy-note-3-recenzja-tabletowo-02

Porty, złącza

Obudowa urządzenia, wbrew pozorom, nie została wykonane ze skóry. Mamy tu jedynie do czynienia z tworzywem sztucznym, które zostało pokryte materiałem imitującym skórę. Jak się dowiedziałam podczas targów IFA 2013 w Berlinie, ma on być rzekomo bardziej wytrzymały od skóry i bardziej odporny na przetarcia. W rzeczywistości bardzo lubi zbierać brud – oprócz tego nie mam do zastosowanego materiału żadnych zastrzeżeń. Te pojawiają się, gdy bliżej przyjrzymy się miejscu, w którym umieszczony został obiektyw aparatu o rozdzielczości 13 Mpix oraz diody doświetlającej – tu widać przetarcia ledwie po kilku tygodniach intensywnego użytkowania.

Żeby do smartfona włożyć kartę SIM i kartę pamięci, należy zdjąć obudowę. Nie jest to zbyt wielką filozofią, pod warunkiem oczywiście, że ma się dość długie paznokcie ;) Pod obudową znalazło się miejsce dla slotów: kart microSIM i microSD, a także dla akumulatora o pojemności 3200 mAh.

samsung-galaxy-note-3-recenzja-tabletowo-09 samsung-galaxy-note-3-recenzja-tabletowo-08

Prawa krawędź skrywa w sobie włącznik, służący również do usypiania oraz jeden z dwóch mikrofonów redukujących szumy otoczenia – drugi jest na górnej krawędzi przy 3,5 mm jacku audio. Na dole umieszczono port microUSB 3.0, głośnik, który często, trzymając produkt w pozycji poziomej, czyli podczas grania lub oglądania wideo, zdarza nam się zasłaniać, zagłuszając tym samym wydobywający się z nich dźwięk, a także otwór, w który chowa się rysik S Pen. Na lewej krawędzi modelu umieszczone zostały przyciski do regulacji głośności, z kolei na górnej – wspomniany 3,5 mm jack audio oraz port podczerwieni.

samsung-galaxy-note-3-recenzja-tabletowo-07 samsung-galaxy-note-3-recenzja-tabletowo-10

Z przodu do naszej dyspozycji został oddany wyświetlacz Super AMOLED o przekątnej 5,7″ Full HD, otoczony bardzo cienki ramkami, nad nim – powiadamiająca dioda LED, głośnik do rozmów, a także wszelkiego rodzaju czujniki: zbliżeniowy, światła i gestów oraz kamerka do połączeń wideo. Pod ekranem widoczny jest jeden fizyczny przycisk Home, obok którego umieszczone zostały dwa inne, dotykowe, które wreszcie można używać za pomocą rysika S Pen (w poprzednich dwóch generacjach nie było takiej możliwości). Są to: menu oraz wstecz. Żeby nie było wątpliwości: reagują również na dotyk palca.

Skoro już o przyciskach mowa, trzeba zauważyć, że każdy z nich spełnia dwie role. Oprócz pierwszorzędnej, którą aktywuje się po krótkim kliknięciu (bądź wciśnięciu w przypadku Home), mamy tu dostęp do funkcji uruchamianych poprzez dłuższe przytrzymanie. I tak:
– przycisk lewy: przechodzi do ustawień (menu), a przy dłuższym przytrzymani do aplikacji S Szukacz,
– przycisk środkowy: Home oraz wielozadaniowość,
– przycisk prawy: wstecz oraz pasek narzędziowy wielu okien.

samsung-galaxy-note-3-recenzja-tabletowo-06

Samsung Galaxy Note 3 wykonany jest z bardzo dobrego jakościowo plastiku. Nie zmienia to jednak faktu, że jest podatny na wszelkiego rodzaju czynniki zewnętrzne i nawet lekki upadek z niewielkiej wysokości (którego niestety doświadczyłam…) powoduje pojawienie się na jego rogach znacznych śladów użytkowania, czyli niczego innego, jak niewielkich wgnieceń, które znacznie wpływają na estetyczny wygląd modelu.

samsung-galaxy-note-3-recenzja-tabletowo-12 samsung-galaxy-note-3-recenzja-tabletowo-13 samsung-galaxy-note-3-screeny-17 samsung-galaxy-note-3-screeny-23

Działanie, oprogramowanie

Czterordzeniowy procesor z 3GB RAM to świetne połączenie, które idealnie sprawdza się w Galaxy Note 3. Tabletofon działa szybko i wydajnie – po kilku tygodniach intensywnych testów naprawdę nie mogę się do niczego przyczepić.

Przechodzenie pomiędzy poszczególnymi ekranami domowymi jest błyskawiczne, podobnie jak otwieranie kolejnych aplikacji. Co więcej, granie w bardziej wymagające tytuły jest czystą przyjemnością. Bez żadnych problemów na Galaxy Note 3 odpalimy takie tytuły, jak np. GTA 3, Real Racing 3 i wiele innych. Niestety, jest też pewien mankament – podczas dłuższego intensywnego użytkowania produktu, jego plecki stają się wyraźnie ciepłe.

Co ważne, podczas korzystania z Galaxy Note 3 zapomniałam w ogóle o konieczności zabijania procesów działających w tle. Po dłuższym czasie okazywało się, że po wejściu w menadżera uruchomionych aplikacji jest nawet kilkanaście. A sprzęt dalej działa szybko jak rakieta! Imponujący jest również czas odblokowywania się produktu – a po aktualizacji do Androida 4.4 KitKat jeszcze przyśpieszył.

samsung-galaxy-note-3-cpuz1 samsung-galaxy-note-3-cpuz2 samsung-galaxy-note-3-screeny-03 samsung-galaxy-note-3-screeny-04

A propos owej aktualizacji do Androida 4.4 KitKat… Jak sprzęt sprawuje się po niej?

Traf chciał, że po wielu tygodniach intensywnych testów Samsunga Galaxy Note 3, koreański koncern zaczął udostępnianie najnowszej wersji systemu, Androida 4.4 KitKat, właśnie od Polski. Fakt ten bardzo mnie ucieszył – zwłaszcza, że miałam okazję zobaczyć jak wpłynęła ona na działanie urządzenia.

Producenci zarzekają się przy każdej aktualizacji, że wprowadza ona optymalizację systemu, która ma pozytywnie wpłynąć na wydajność urządzenia. Nie powiem, że tak nie jest w przypadku Galaxy Note 3. Ale, niestety, w przypadku egzemplarza testowego zauważyłam wiele systemowych niedociągnięć. Z góry zaznaczam, że opisane niżej problemy występowały w testowym egzemplarzu – nie wiem czy pozostali użytkownicy sprzętu odnotowują podobne.

Pierwsza i chyba najbardziej irytująca rzecz – po otrzymaniu wiadomości (czy to SMS, czy na Facebooku) i przejściu do niej bezpośrednio z ekranu blokady, przez pierwszych kilka sekund nie mogłam nic napisać. Mimo tego, że oczywiście klikałam poszczególne klawisze na ekranie, tekst nie pojawiał się w okienku. Strasznie irtyujące, zwłaszcza, gdy zależy nam na czasie.

samsung-galaxy-note-3-screeny-11 samsung-galaxy-note-3-screeny-14

Aktualizacja zmieniła kolor wyświetlanych ikonek na pasku systemowym. Tym samym ikonka akumulatora nie jest już zielona, a biała, nieodebrane połączenie sygnalizowane jest białą słuchawką i wszystkie inne ikonki są białe – osobiście wolę kolorowe ikonki.

Po podłączeniu telefonu do ładowarki, przy wyłączonym ekranie, cały czas powinniśmy być informowani o procesie ładowania przez czerwoną diodkę świecącą nad ekranem (po lewej stronie). Niestety, po aktualizacji czasem nie działa to tak, jak trzeba.

Najnowsza aktualizacja wprowadziła pojawienie się ikony aparatu na ekranie blokady, dzięki czemu jednym ruchem możemy uruchomić aparat. To przydatna możliwość zwłaszcza, że funkcja ta działa błyskawicznie, dzięki czemu bez problemu w dosłownie chwilę możemy uchwycić np. rejestrację uciekającego samochodu z miejsca wypadku (naoglądałam się za dużo Castle’a ;)).

W przypadku egzemplarza, który miałam w rękach, po aktualizacji o wiele lepiej działa inteligentny alarm. Wcześniej kilka razy zdarzyło się, że mimo ustawionego alarmu ten się w ogóle nie włączał. Całe szczęście, że budziłam się zawsze przed nim. Odkąd sprzęt został zaktualizowany do KitKata, podobnego problemu nie uświadczyłam.

Jeśli macie inne doświadczenia z SGN 3 po aktualizacji do Androida 4.4 – chętnie przeczytam w komentarzach.

samsung-galaxy-note-3-screeny-19 samsung-galaxy-note-3-screeny-27 samsung-galaxy-note-3-recenzja-tabletowo-16 samsung-galaxy-note-3-recenzja-tabletowo-17

Dodatki systemowe, czujniki, rysik S Pen

Oczywiście najbardziej istotne w przypadku Galaxy Note 3 nie są papierowe parametry techniczne, które przekładają się na świetne działanie urządzenia czy to, z jakich materiałów został wykonany. Kluczem do jego sukcesu jest rysik i możliwości, które wraz z nim otrzymujemy. Samego stylusa używa się bardzo wygodnie, głównie dzięki kompaktowym rozmiarom i przyciskowi umieszczonemu w jego dolnej części. Dłuższe przyciśnięcie owego przycisku i dotknięcie ekranu powoduje przechwycenie ekranu, z kolei przytrzymanie przycisku i dwukrotne dotknięcie wyświetlacza uruchamia szybką notatkę – czyli nic się nie zmieniło.

Po wyciągnięciu rysika z wnęki możemy ustawić, by pojawiało się menu S Pen (Air Command) z pięcioma możliwościami do wyboru (to samo możemy uzyskać przez kliknięcie przycisku na rysiku i przytrzymanie go w niewielkiej odległości od ekranu). Są to: notatka z akcji (pojawia się małe okno – wywołujemy je również przez przytrzymanie przycisku rysika i dwukrotne stuknięcie nim w ekran), album z wycinkami (obrysuj rysikiem obszar, aby pobrać do do albumu -> to samo można uzyskać przez przyciśniecie rysika i obrysowanie ekranu), pisanie po ekranie (robi screena – dłuższe przytrzymanie rysika), S Szukacz, okno rysika.

A to tylko kropla w morzu możliwości oferowanych przez oprogramowanie Galaxy Note 3. Nie można pominąć takich funkcji, jak sterowanie urządzeniem przesuwając ręką nad przednim czujnikiem (w moim przypadku najczęściej korzystałam z szybkiego podglądu godziny i powiadomień, które uruchamia się poprzez przytrzymanie palca nad czujnikiem), Air View czyli wyświetlania przydatnych informacji umieszczając rysik lub palec nad ekranem – zwłaszcza w wiadomościach i galerii, obsługa ruchów dłoni i samego urządzenia, a także korzystanie z dwóch aplikacji w dwóch różnych oknach w jednym czasie. Do tego możliwość zatrzymywania filmu, gdy nie patrzymy na ekran czy przewijania treści na stronach internetowych za pomocą gałek ocznych. Brzmi świetnie? Tak samo działa… Oczywiście trzeba pamiętać, że im więcej dodatkowych funkcji mamy włączonych, tym bardziej jesteśmy podatni na szybsze rozładowywanie akumulatora.

samsung-galaxy-note-3-screeny-21 samsung-galaxy-note-3-screeny-26

Bateria

A skoro już o nim mowa. Akumulator produktu pokazał się z bardzo dobrej strony. Umożliwia  bowiem ładowanie go średnio co dwa dni, biorąc pod uwagę średnio-intensywne użytkowanie. To dużo, zwłaszcza patrząc na parametry techniczne modelu oraz oferowane możliwości. No i rewelacyjny ekran, do którego nie można mieć żadnych zastrzeżeń co do jakości wyświetlanego obrazu (standard – jak to w Super AMOLED-ach bywa), jak i do jego reakcji na dotyk. Ekran oferuje świetne kąty widzenia, bardzo szczegółową grafikę w grach (zwłaszcza tych wymagających) oraz dobrze odwzorowane i nasycone kolory.

Jeśli tabletofon wykorzystujemy bardziej, o podłączenie do prądu będzie wołał już po dniu użytkowania, co obecnie stało się normą (albo zmorą…).

Warto wspomnieć, że ładowanie urządzenia trwa nieco ponad dwie godziny. Co ważne, można je ładować również przez port USB komputera.

samsung-galaxy-note-3-recenzja-tabletowo-18

Istotne szczegóły

Samsung Galaxy Note 3, poza bezproblemowym działaniem i świetnym wyświetlaczem, zyskał moją sympatię głównie dzięki szczegółom. Przede wszystkim dzięki diodzie powiadamiającej, która – w zależności od koloru – informuje o tym, jakie czeka na mnie powiadomienie. Jeśli jest zielona – nieodebrane połączenie lub SMS, jeśli niebieska – wiadomość na Facebooku, jeśli czerwona – sprzęt jest ładowany. Mała rzecz, a cieszy. Ba! Po powrocie do mojego Padfone’a 2 nie mogę się przyzwyczaić, że tu nie ma diody…

samsung-galaxy-note-3-recenzja-tabletowo-05

Bardzo, ale to bardzo, uwielbiam Galaxy Note 3 za jego świetny słownik. Ten, podczas korzystania z urządzenia, śledzi język, którego używamy i “uczy się” go, dając trafne podpowiedzi podczas pisania kolejnych wiadomości. Świetnie działa. I, podobnie jak dioda, przyzwyczaja. Co więcej, sama klawiatura jest bardzo wygodna. Niech świadczy o tym fakt, że wielokrotnie zdarzyło mi się pisać na nim newsy i wstawiać przez aplikację WordPressa na Tabletowo.

samsung-galaxy-note-3-screeny-01 samsung-galaxy-note-3-screeny-22 samsung-galaxy-note-3-screeny-28 samsung-galaxy-note-3-screeny-29

Bardzo spodobała mi się funkcja, dzięki której w każdym momencie podczas korzystania z notatek mogę odręcznie wpisać czyjś numer telefonu i szybko wprowadzić do kontaktów lub napisać adres strony internetowej i po chwili automatycznie do niej przejść.

WiFi nie łączy się z sieciami, które mają za słaby sygnał, o czym informuje nas odpowiedni komunikat. A ten (sygnał, nie komunikat ;)), w warunkach testowych (czyli standardowych) był przyzwoity: metr od routera: -37 dB, 10 metrów: -70 dB.

Pożyteczna jest również możliwość szybkiego przejścia do rozmowy z danym użytkownikiem widocznym na liście kontaktów lub do wiadomości tekstowej. Wystarczy przesunąć palcem od lewej do prawej by do niego zadzwonić lub od prawej do lewej – by napisać SMS-a.

samsung-galaxy-note-3-recenzja-tabletowo-15

Jeśli ktoś jest zainteresowany podłączeniem do Galaxy Note 3 akcesoriów peryferyjnych przez oferowany port USB 3.0 – nie będzie zawiedziony. Udało mi się nawiązać współpracę z myszką, klawiaturą oraz pendrivem.

O wiadomościach tekstowych już było, czas na rozmowy głosowe. Do ich jakości nie można mieć żadnych zastrzeżeń – rozmowy są czyste, głos rozmówcy dobrze słyszalny. Po jakimś czasie doszłam jednak do wniosku, że 5,7-calowy Note jest za duży, by trzymać go przy uchu, przez co zdecydowanie częściej korzystałam ze słuchawki Bluetooth.

samsung-galaxy-note-3-recenzja-tabletowo-11

Aparat

Aparat 13 Mpix bardzo dobrze radzi sobie ze zdjęciami robionymi w dobrych warunkach oświetleniowych, czyli… w dzień. Gdy przychodzi zmrok, ewentualnie jesteśmy w ciemnym pomieszczeniu, jest dużo gorzej. Nieco przykładów znajdziecie poniżej.

samsung-galaxy-note-3-recenzja-tabletowo-fot-6 samsung-galaxy-note-3-recenzja-tabletowo-fot-1 samsung-galaxy-note-3-recenzja-tabletowo-fot-2 samsung-galaxy-note-3-recenzja-tabletowo-fot-3 samsung-galaxy-note-3-recenzja-tabletowo-fot-4 samsung-galaxy-note-3-recenzja-tabletowo-fot-5 samsung-galaxy-note-3-recenzja-tabletowo-fot-7 samsung-galaxy-note-3-recenzja-tabletowo-fot-8 samsung-galaxy-note-3-recenzja-tabletowo-fot-9

Test pamięci systemowej (AndroBench dla 64/64 MB):
– szybkość ciągłego odczytu danych: 88,92 MB/s
– szybkość ciągłego zapisu danych: 21,44 MB/s
– szybkość losowego odczytu danych: 9,64 MB/s, 2468.43 IOPS(4K)
– szybkość losowego zapisu danych: 1,41 MB/s, 361.43 IOPS(4K)

samsung-galaxy-note-3-androbench

Benchmarki
CF Bench: 36904, 30255, 32914
Quadrant: 23254
An3DBench: 7979
An3DBenchXL: 44931
NenaMark1: 60,3
NenaMark2: 60,5
3DMark:
– Unlimited Score: 19298

samsung-galaxy-note-3-bench-01samsung-galaxy-note-3-bench-02samsung-galaxy-note-3-bench-03samsung-galaxy-note-3-bench-04 samsung-galaxy-note-3-bench-05samsung-galaxy-note-3-bench-06samsung-galaxy-note-3-bench-07samsung-galaxy-note-3-bench-08

Podsumowując…

Trudno znaleźć wady tego urządzenia. Jeśli koniecznie chcemy się czegoś przyczepić, oczywiście poza dużym wyświetlaczem oraz ceną, co nie każdemu będzie odpowiadało, będziemy musieli się dość szczegółowo przyjrzeć jego możliwościom. I z pewnością dla każdego wadą będzie coś innego, ale nie na tyle istotnego, by skreślić go z listy topowych smartfonów, w których posiadaniu chcielibyśmy się znaleźć.

Jest to bowiem świetnie wykonany i działający sprzęt z doskonałym wyświetlaczem, rewelacyjnym rysikiem S Pen, który oferuje wiele możliwości i ponadprzeciętnym akumulatorem, który może się pochwalić zaskakująco dobrym czasem pracy. Do tego dochodzi LTE, GPS, Bluetooth, lekkość i niewielka grubość. Czego chcieć więcej?

Mimo wszystko Samsung Galaxy Note 3 nie jest sprzętem dla każdego. Nie każdy przecież potrzebuje urządzenia z tak dużym ekranem… Ale jeśli nad takowym się zastanawiacie, koło Galaxy Note 3 nie możecie przejść obojętnie.

Mi osobiście trudno było się rozstać z Samsungiem Galaxy Note 3, a jego 5,7-calowy ekran, który początkowo wydawał mi się strasznie wielki, stał się dla mnie po kilku tygodniach jego wielką zaletą. Wierzcie mi, przesiadka na smartfona z ekranem o cal mniejszym była bolesna…

samsung-galaxy-note-3-recenzja-tabletowo-14

Plusy:
– rysik S Pen, oferowane aplikacje i funkcje wykorzystujące jego możliwości,
– świetny wyświetlacz,
– czas pracy akumulatora,
– wydajność i szybkość działania,
– najnowsza wersja systemu operacyjnego,
– dioda powiadamiająca zmieniająca kolor w zależności od powiadomienia,
– doskonały słownik w wiadomościach i wygodna klawiatura,
– port microUSB 3.0,
– początkowa jakość wykonania.

Minusy:
– materiały imitujące high-end, które z czasem tracą na swoim wyglądzie,
– jakość zdjęć po zmroku,
– średniej jakości głośnik,
– występujące problemy po aktualizacji do Androida 4.4 (w egzemplarzu testowym),
– blokada regionalna.

Cena: ok. 2100 złotych

_
Jeśli macie jakieś pytania – śmiało.

Komentarze

 • barwniak

  Do części “Przyjrzyjmy się jego parametrom technicznym:” przydało by się dodać informację o ilości RAM. Oczywiście to tylko formalność ;)

 • Darryyjjuuszzz

  Elegancki :D

 • kamil

  wygląda na świetne urządzenie:)

 • Pan Jacob

  Ta diodka świeci się również na żółto jak dostajesz wiadomość na Kakao Talk (taki tam najpopularniejszy komunikator w Korei ,którego sam używam :D ) > … Pzdr

  • O, tego nie odkryłam ;)

  • niconozomu

   Lub na dowolny kolor jaki sobie ustawisz po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji ;)

   • daimonion

    czyli standardowo LightFlow (z Nexusa 4 bardzo ladnie wydobywa cala game, choc nie zawsze kolor diody i kolor na ekranie to te same..)

  • Freak

   Kakao zawsze było najlepsze ;)

 • niconozomu

  Aktualnie używam zmodyfikowanego systemu z xda, ale po krótkim użytkowaniu oryginalnego KitKata zaobserwowałem też problemy z zapisywaniem plików na karcie microSD.

 • niconozomu

  GTA 3 działało dobrze na sprzęcie z zeszłego roku.
  Z kolei GTA 3 San Andreas przeważnie działa płynnie, ale jak doprowadzi się w grze do sytuacji, że wybucha kilka pojazdów jeden za drugim, to gra zaczyna mocno klatkować.

 • rorrrrr

  czy macie recenzje samsunga galaxy note 2 ??. Bo rozważam nad jego kupnem

   • rorrrrr

    dziękuje ( : filmy i opis lekko utwierdzają mnie w chęci zakupu tego telefonu :P

  • dawid

   Ja mam na sprzedaz galaxy note 2 w stanie idealnym mam go 5 msc. Z czego uzywany byl moze 2-3 miesiace do telefonu mam dwa etui jeden oryginalny Cover samsunga a drugie ze specjalnym etui :) gwaracja dodatkowa wykupiona na dwa lata czyli jakos jeszcze 3.5 roku gwarancji i ubezpieczenie na zalanie itp. Cena do uzgodnienia :) jezeli jestes zainteresowany napisz na gg 1804044

   • rorrrrr

    dzięki za propozycje XD ale jak mam telefon to max na rok i biore go w salonie play co związane jest z mniejszymi kosztami jego kupna. jeszcze raz dzięki za propozycje :P

 • niconozomu

  To jeszcze trochę moich spostrzeżeń.
  LTE oraz płatność NFC działają bezproblemowo. Niestety w sieci Orange można mieć albo jedno albo drugie, ponieważ obydwie usługi uzależnione są od rodzaju karty sim. Z tego co się dowiadywałem to jest w planach stworzenie karty która umożliwi działanie obydwu tych usług jednocześnie. Ale szczegółów niestety brak.
  Te silikonowe nakładki do słuchawek nie są zapasowe. Każda ma inny rozmiar.
  Do otwarcia tylnej pokrywy nie potrzeba mieć długich paznokci ;)
  Odnośnie blokady regionalnej to podobno działa tak, że przy pierwszym uruchomieniu telefonu trzeba wsadzić kartę z odpowiedniego regionu. A potem jak się pojedzie na przykład do innego regionu to tamtejsze karty będą działać.

  Jako, że ostatnio jestem dość aktywnym graczem w grę Ingress miałem okazję sprawdzić wytrzymałość baterii w dość ciężkich warunkach. Z podświetleniem ustawionym na około 20%, przy włączonym trybie oszczędzania energii oraz cały czas działającym GPS-em i transmisji danych HSDPA urządzenie wytrzymało na jednym ładowaniu 6 godzin przy cały czas włączonym ekranie.

 • paul123

  Jakosc zdjec po zmroku to juz parametr strikte fotograficzny zwiazany z matrycami. nie mozna sie czepiac akurat tego w telefonach czy tabletach, skoro do takich ujec przewidziane sa glownie lustrzanki i bezlusterkowe kompakty z wymienna optyka.

 • janko

  Fajny! Szkoda, że (prawie) dobrze działający sprzęt z Androidem, do tego nie “odchudzony” ze wszystkiego co się dało, kosztuje od 2000zł wzwyż. Czyli trzeba dopłacić przynajmniej tego tysiaka za trochę więcej RAMu, trochę lepszą jakość słuchawki i mikrofonu, oraz diodę sygnalizacyjną, która w telefonie uważam jest absolutnie niezbędna (a jednocześnie kosztuje producenta może 20 groszy). Dobre i to, że ktoś w ogóle robi jakieś przyzwoite urządzenia z Androidem, a nie tylko same Goclevery i Ainole.

  • b@t

   ciekawie to zastosowal LG i to w telefonach juz od 400 zl seria L5 II L7 II itd. dioda powiadamiajaca roznokolorowa jest osadzona wokol przycisku home, oczywiscie dowolnie konfigurowalna

   • rorrrrr

    hmmm nie porównuj nawet takiego szajsu jak LG L5, L7 bo to szajs sam jestem posiadaczem L7 ale w lutym mija rok i bogu dziękuje, że nie brałem dłuższej umowy mam zamiar wymienić na note 2 co z tego wyjdzie NWM zobaczymy XD ale od jakiegoś czasu mocno zacząłem doceniać sprzęt samsunga. Mam nadzieje że note 2 starszy brat note 3 nie będzie tak złym wspomnieniem jak LG L7 ) :

    • b@t

     chodziło tylko o tak prostą a jakże zajebistą funkcje powiadomień

     • rorrrrr

      nie jestem pewien czy ta funkcja jest aż tak przydatna i sorka że tak naskoczyłem ale jak tylko widzę, słyszę i czuje LG to mam złe wspomnienia związane z właśnie L7. kurde to jest telefon !!!!!! a z tego nie da się dzwonić co jakiś czas ( przynajmniej raz na 3 dni) musiałem go resetować żeby znów zaczął dzwonić ) : NIGDY WIĘCEJ LG. XD

 • elcede

  Zabrakło mi tutaj chociaż paru słów o jakości nagrywania video, która podobno w tym modelu jest świetna (na YT ludzie wrzucają materiały 4k i jakość nawet przy konwersji do 1080 jest super).
  No i trochę mało o oprogramowaniu, które tutaj jest bardzo rozbudowane, a myślałem że przy tak długim teście Pani Redaktor rozgryzła już wszystko (warto chociaż wspomnieć np. o funkcji zbijającej argument, że tego telefonu nie da się obsłużyć jedną ręką: robimy jeden gest lewo-prawo i zmniejszamy cały interfejs a następnie możemy ustawić taką wielkość jaka nam pasuje, żeby sięgnąć do wszystkiego kciukiem). Ogólnie jako posiadacz Note 2 ze zmienionym ROMem udostępniającym niektóre rzeczy z Note3 już teraz jestem pewny, że kolejnym telefonem będzie właśnie N3. Trzeba się tylko trochę przyzwyczaić do rozmiaru oraz poświęcić trochę czasu na poznanie niektórych funkcji a okaże się, że jest to kombajn o nie spotykanych w innych smartfonach możliwościach.

 • batex

  To prawda, note 3 ma całe mnóstwo funkcji, których zabrakło w tym teście. Większość z nich sprawdza się znakomicie i sprawia, że ten model jest wyjątkowy. Ciągłe straszenie rozmiarem ekranu zakrawa na jakaś przesadę. Po tygodniu nikt nie chce się zamienić na mniejszy ekran. Przecież trójka jest smuklejsza i mniejsza od N2. Ja jestem mega zadowolony. Ten tekst piszę rysikiem. Rozpoznawanie pisma ręcznego jak widać działa znakomicie. W końcu mogą pisać szybko z polskimi znakami:)

  • Ale czy ja straszę? Tylko zaznaczam, że nie każdemu taka przekątna będzie odpowiadać.

   Ja sama, jak wspomniałam w tekście, tak się przyzwyczaiłam do Note’a 3, że przejście na cal mniejszy smartfon było naprawdę trudne.

   • batex

    Tylko po co zaznaczać… we wszystkich recenzjach to samo :) czy jak czytamy test samochodu rodzinnego to wszyscy ostrzegają że uwaga to duze przestronne auto. Uwazajcie przy parkowaniu itd. Przeciez ludzie nie sa baranami. Skoro mysla o zakupie N3 to chyba zdaja sobie sprawe że ten model ma 5.7 calowy ekran i ze ma takie a takie wymiary. W sklepach typu MM mogą pomacac towar sprawdzic czy pasuje im do dłoni. Dlatego czytajac takie fragmenty mam juz dosc czasami – uwaga duzy ekran… itd. Przeciez tego wlasnie szukaja amatorzy trzeciego notka

 • Onicniepytaj

  Taki super wyjebany telefon, a w GTA 3 przy graniu nie ma zapalonych latarni ani świateł samochodu :D.. I na moje oko ma on lekkie lagi – chyba, że filmik tak lekko zrywa.
  Gry.. pokazaliście jedną przedwojenną grę GTA 3.. To już mogliście pokazać GTA:SA. Przeważnie pokazywaliście parę gier, a tym razem tylko jedna..

  Tak i tak czekam na Note 4, który pewnie tak i tak wyjdzie za pół roku czy jakoś tak =). Aaaa zapomniałem teraz kolej na S5 heh..

 • ixtec

  Nigdzie o tym nie przeczytałem ale z tego co zauważyłem w porównaniu do note2 końcówka rysika genialnie współpracuje z powierzchnią ekranu. Stawia opór tak, że nie mamy wrażenia pisania po szkle. Końcówka jest jakby gumowana, końcówka ze stylusa note2 to zwykły plasticzak.

  • niconozomu

   Dokładnie i działa pod większym kątem. Pisanie to czysta przyjemność.

 • To jest wlasnie to co mi nie pasuje, place pelna kwote za urzadzenie przenosne a nie jakis stacjonarny dvd i moge uzywac tylko lokalnych kart ? Smiechu warte, na XDA dalej mowia ze sa problemy z odblokowaniem tej blokady. Jak narazie Samsung ma blokade na moje pieniadze :-)

 • Mateusz_18

  Mam pytanie. Na stronie MM jest info, że telefon nie ma radia FM natomiast Komputronik informuje, że radio jest. Więc jak to jest naprawdę?

  • slaby

   jak niemasz radia to mozesz sobie zainstalowac .

 • dawid

  Prawda jest taka ze telefon nie posiada radia FM

 • hellypton

  “przyspieszeniomierz, czujnik geomagnetyczny, żyroskopowy, czujnik oświetlenia RGB”

  Ja rozumiem, że jesteśmy w Polsce i posługujemy się językiem polskim, ale wg mnie nie ma sensu robić tego na siłę. “Przyspieszeniomierz” to akcelerometr. Tak jak barometr, termometr. Spolszczona wersja “accelerometer”. To jest po polsku. Dla mnie ten “przyspieszeniomierz” to niesamowity kulfon językowy.

  Druga sprawa – “czujnik oświetlenia RGB”. Czy to ma działać tak, że czujnik rozróżnia barwę światła (czerwoną, zieloną, niebieską) czy po prostu to czujnik oświetlenia? Jeśli to zwykły czujnik oświetlenia, to tym razem kulfon techniczny. Czujnik RGB – a dlaczego nie czujnik CMYK?

 • iksnawias

  Szybko ta recenzja. Telefon od paru dobrych miesięcy na rynku, ale lepiej późno niż wcale.

  Ocena recenzji 4/10.
  Ocena telefonu 10/10.

 • mich

  warto się przesiadać z note2??

  • iras

   Jesli masz Note 2 to raczej czekałbym na kolejną generację. Ja mając SGN 1 nie widziałem sensu przesiadki na 2-jkę a dopiero zobaczyłem sens przesiadki na SGN 3. Aczkolwiek proporcje jedynki 16:10 jak dla mnie są lepsze i tego mi brakuje w trójce.

   • mich

    :) ja przesiadłem się właśnie z note 1 na note 2 i powiem że nie żałuje!! kolosalna różnica, choć mi też w N2 brakuje 16:10.

   • niconozomu

    Mnie z kolei w tablecie wkurza 16:10 ;)
    A Note 3 ma idealne proporcje :)

    • iras

     Ja not’a wykorzystuję zawodowo jako geodeta do robienia szkicu w terenie. Dlatego mi trochę brakuje tych pikseli na szerokość.

 • racuch

  Brak radia FM!?, dzięki Samsung za wybrakowany sprzęt. Mam wywalić ~500euro tylko po to żeby dodatkowo w podróż zabierać poczciwą starą E51 z radiem FM? PBusem jeżdżę kilka razy w miesiącu, radio z neta odpada. Szkoda inaczej byłby mój.

 • Dla mnie brak radia fm to posunięcie zupełnie nie zrozumiałe w takim urządzeniu! Panowie z Samsunga zrobili sobie jakieś badania i wyszło im że w Korei nikt nie słucha radia fm a jedynie radio internetowe! A ja pytam co z resztą świata która jest lata za Koreą?! Wystarczy wsiąść do autobusu lub pociąg relacji np. Wrocław – Kraków by zrozumieć sens posiadania właśnie radia fm! W miastach radio internetowe jest ok.ale w polskich krzakach już nie. Cyfryzacja radia w Polsce to póki co marzenie świętej głowy – poczytajcie na necie. Praktycznie wszystkie flagowce konkurencji mają radio fm!! Mam N2 i bardzo go lubię min.z powodu czułego, super działającego radia, nie kupię wiec N3. Panowie z Samsunga jeden klient w plecy!! Niby niewiele a jednak:-(

  • niconozomu

   Ja nie rozumiem z kolei używania radia ;)
   Wolę słuchać muzyki ze swojej własnej kolekcji. Przynajmniej słucham dobrej muzyki a nie jakiegoś zbytu, prezentera czy reklam :)

   • sayra

    A zeby sluchac min wiadomosci, np.

 • Figaros

  Miażdżą mnie komentarze że ktoś czeka na note 4 może lepiej przestać się interesować rynkiem mobilnym i wrócić z “zajawką” za 10 lat pewnie będzie note 8 .Boże mnie obecnie nie stać na to cudo bo wydałem kaskę na htc one który jest cały z aluminium i gdyby nie krzyki narzeczonej to zapodałbym tego Note 3 jeszcze dziś a tymczasem trzeba zapodać nowy rom na htc one i cieszyć się z aluminium bo naprawdę myślę żę htc one jest zajebisty ale note chyba jeszcze bardziej tylko pytanie moje brzmi kiedy oni zaczną używać aluminium zamiast skóropodobnych kiszek .Według mnie plastik jest o niebo lepszy zwłaszcza wizualnie niż jakaś badziewna skóra ,ale cóż każdy woli coś onnego ja jestem za aluminium i nie dlatego że mam htc one ,tylko pamiętam jak 3-4 lata temu miałem Samsunga Wave i był cały cały z aluminium tylko os Bada nie bardzo mi robił.

  • niconozomu

   Oby nie zaczęli używać aluminium bo to nieprzyjemne w dotyku jest ;)

   • sodówka

    Miałem wave 3 przez kilka tygodni (bada masakra, więc sprzedałem za 750 zł na szczęście :) ) – owszem obudowa spoko, ale zimą masakra to aluminium, poza tym i tak trzymało się go w kondonie, bo jak raz upadł, to wgniotek w alu był niezły.. plastik ma swoje zalety

 • Maras

  Witam. U mnie po aktualizacji do Kit Kat, pojawiła się trochę irytująca sytuacja. Średnio co około 5 minut słyszę dźwięk wiadomości, jednak żadna się nie pojawia.

  • sodówka

   Zrób hard reset, czyli wipe data i będzie śmigać wszystko.

 • slaby

  nikt jeszcze niespomnial ze po aktualizacji doszla jeszcze jedna opcja hp drukowanie . Drugim niezauwazonym wplywem co jest to zmiana androida 4.2.3 na 4.2.2 , sam doszlem po calym dniu zabawy z telefonem moim i nojej zony , obydwa byly kupione w tym samym sklepie i w tym samym czasie tylko ze w moim robilem aktualizacje a w zony nie . Wszystko zostalo napisane na note3 .

 • Marcinek

  Po aktualizacji do 4.4.2 aby odświeżyć pogodę, należy włączyć funkcje “lokalizacja” co jest lekko irytujące, jeśli tej funkcji nie używa się na codzień.

 • Hanter

  Ktory note wybrac lepiej note 2 nowy czy 3 uzywany? Nie musi byc demonem predkosci tylko ma dzialac sprawnie nie gram w gry od dawna i na rysiku mi zalezy wiec tylko note zostal mi do wyboru i wazna jest bateria wiec ktory bedzie lepszy i cy oplaca sie doplacac do 3?

  • bolek

   ostatniio oplacalo sie w euro agd NOTE 3 za 1500 zl ;)

   • Hanter

    Ja to bym nie kupił czegoś droższego od mojego pceta a n3 niestety jest ? kupiłem n2 i jestem bardzo zadowolony a bateria to najlepsza jaką miałem 1-2 dni bez ładowania :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona