Samsung i patent smartfona (fot. LetsGO Digital)

Innowacja według Samsunga – smartfon, który wygląda jak uszkodzony

Zawsze, gdy widzę jakiś nowy szkic koncepcyjny czy patent, podchodzę do tematu na zimno, będąc niemal pewnym, że im bardziej pokręcony pomysł, tym mniejsze szanse na jego realizację. Wystarczy spojrzeć na to, co opatentował ostatnio Samsung, by dojść do takich wniosków.

Reklama

Wielka szafa pełna pomysłów

Wymyślanie nowych rozwiązań, które mogłyby znaleźć zastosowanie w milionach urządzeń, używanych na co dzień przez ludzi, na pewno jest inspirujące i satysfakcjonujące. Sporo z pomysłów jest odrzucana niemal na samym początku, a inne – patentuje się i odkłada do szuflady, na wypadek, gdyby firma chciała skorzystać z nich w przyszłości. To coś w rodzaju „zadzwonimy do pana” po rozmowie kwalifikacyjnej.

Samsung ma bogate doświadczenie w patentowaniu mniej lub bardziej przydatnych rozwiązań. Część z nich dotyczy składanych smartfonów. Wystarczy spojrzeć na jeden z ostatnich konceptów takiego urządzenia. Takie rzeczy często widzimy tylko raz – kiedy firmie przyznaje się prawo do wykorzystania nowego projektu. Mamy dla Was kolejny przykład takiego patentu.

Reklama
Nowy patent Samsunga – smartfon z odchylanym ekranem (fot. LetsGO Digital)

Dźwięk ponad wszystko. Dosłownie

WIPO, czyli Światowe Biuro Własności Intelektualnej, opublikowało dokumenty patentowe dotyczące nowego pomysłu Samsunga na smartfon, którego formę podporządkowano jednemu celowi: jak najlepszej emisji dźwięku z głośników. Donosi o tym portal LetsGO Digital.

Nowy patent Samsunga – wizualizacja (fot. LetsGO Digital)

Wyświetlacz urządzenia miałby być elastyczny i nieznacznie unosić się względem ramek, by odsłonić w ten sposób dodatkowe głośniki. Wyglądałby to tak, jakby ktoś chciał wyszarpać ekran z metalowej obudowy, i po części mu się to udało. Przestrzeń, która powstałaby w ten sposób pod górną częścią odchylonego elementu, stworzyłaby coś w rodzaju minipudła rezonansowego, które wzmacniałoby doznania dźwiękowe.

(fot. LetsGO Digital)

Już na etapie rysowania szkiców koncepcyjnych, dla projektanta musiało być jasne, że taki smartfon nie miałby szans na spełnienie jakiejkolwiek normy wodoodporności i byłby narażony na działanie zanieczyszczeń dostających się do środka przez tak ogromne szpary w obudowie. Kwestię elastycznego ekranu i jego trwałości, producent zapewne byłby w stanie jeszcze opanować, biorąc pod uwagę, że w modelach Samsung Galaxy Z Fold 2 albo Samsung Galaxy Z Flip rozwiązano ją całkiem sprawnie.

(fot. LetsGO Digital)

W takiej formie smartfon nie ma szans na premierę. To jeszcze bardziej pokręcony pomysł niż LG Wing, którego można co prawda kupić, ale jego nakłady są śmiesznie małe. Z drugiej strony – wygląd Galaxy S21 też nie wprawił mnie w szczególne zachwyty…

 1. My Polacy, jako murzyni Europy, możemy sobie tylko pozwolić na krytykę takich urządzeń, bo stworzyć ich nie będziemy potrafili nawet za 20 lat. Taki z nas naród wynalazców. Przykre jest tylko to, że tak zacofany naród wydaje trzy miliardy złotych rocznie w naukę religii katolickiej w szkołach, zamiast wspierać rozwój dzieci i młodzieży. Średniowiecze w 21 wieku.

  1. Mhm, bo Europa jest znana z produkcji popularnych urządzeń elektronicznych… a nie, czekaj, coś tu się nie zgadza.

   Przykre jest to, jak niektórzy do zupełnie niezwiązanych tematów potrafią dokleić marną wstawkę ideologiczną.

   1. W Europie może się nie produkuje urządzeń elektronicznych w takiej skali, ale powstaje wiele projektów. Poza tym są również inne branże, w których Europejczycy (ale nie Polacy!) są liderami.
    Ja się zgadzam z @dirk_brand:disqus, Polska to taka zacofana wioska Europy.

  2. Zmień obywatelstwo i wyjedź stąd, przecież nikt cie nie zmusza do siedzenia w tym bagnie i użalaniem się nad swoim krajem to jak nie jest ch*owo, albo jesteś poważny gość i coś zmieniasz w swoim życiu albo wylewasz żale na całe internety, a to już w ogóle absurd żeby to robić na portalu technologicznym .
   Kolejna sprawa to kto mi zabroni krytyki, jeżeli coś mi się nie podoba to o tym mówi albo pisze, to ja jestem konsumentem i to ja jako konsument wybieram trendy które w przyszłości opanują rynek, ale jeżeli ty nie potrafisz pojąć tak prostej rzeczy to raczej ciężko ci będzie odnaleźć się w rzeczywistości.

 2. Ale z czapy zdanie 'Z drugiej strony – wygląd Galaxy S21 też nie wprawił mnie w szczególne zachwyty…’ nie ma tam żadnego ciągu z poprzednimi zdaniami, ale trzeba podlinkować inny artykuł?‍♂️

 3. Moze i to nie jest zly pomysl …
  Tak mysle ze gdyby ktoras z tych chinsko japonsko koreanskich firm gigantow wypusciala 1 smartfon the best ktory ma najlepszy procesor duzo ramu extra aparat zamknela to w w ip68
  Dala mega szybkie ladowanie …

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama