fot. via LetsGoDigital

Samsung ma odważną wizję składanego smartfona. To może się (nie) udać

Samsung jest liderem, jeśli chodzi o składane smartfony (i nie tylko). Do tej pory południowokoreański producent wprowadził na rynek modele, które składają się w tylko jednym miejscu, ale być może w przyszłości pójdzie o krok dalej.

Samsung ma odważną wizję składanego smartfona

Najnowszy patent południowokoreańskiego producenta, odkryty przez ekipę serwisu LetsGoDigital, ukazuje smartfon, który składa się w sposób zupełnie inny niż dotychczasowe modele. Warto zaznaczyć na wstępie, że został on zgłoszony przez Samsung Display, a nie Samsung Electronics, dlatego też na patencie nie zobaczymy np. przycisków funkcyjnych czy aparatów.

Samsung Dual Fold - patent
fot. via LetsGoDigital

Spójrzmy jednak jeszcze na samą historię patentu. Do KIPO (Korean Intellectual Property Office) został on zgłoszony już dwa lata temu, jednak dopiero niedawno, bo 6 października 2020 roku, został oficjalnie zatwierdzony przez Koreański Urząd Własności Intelektualnej i mógł ujrzeć światło dzienne.

składany smartfon Samsung
fot. via LetsGoDigital

Przechodząc do samego urządzenia, możemy zobaczyć, że składa się ono w sposób całkowicie inny niż Galaxy Z Flip czy Galaxy Z Fold 2, bo w aż dwóch miejscach. Dodatkowo pojawiła się informacja, że może on korzystać z tych samych zawiasów, co jego starsi bracia. Takie rozwiązanie pozwoliłoby chociażby na wyświetlenie na dolnej części np. klawiatury dzięki Flex Mode.

Widoczne jest to na renderach, wykonanych przez Giuseppe Spinelliego z LetsGoDigital. Zawarł on nie tylko sposoby złożenia urządzenia, ale także dodatkowe rzeczy, jak np. kamera czy przyciski funkcyjne. Na samym patencie one nie widnieją, ponieważ – jak już wcześniej wspomniałem – został on zgłoszony przez Samsung Display, który jest odpowiedzialny za produkcję samych ekranów.

Niezależnie od tego, czy południowokoreańska firma zdecyduje się na wprowadzenie składanego w ten sposób modelu na rynek, wyraźnie widać, jaki cel obrał sobie Samsung, jeśli chodzi o przyszłość urządzeń mobilnych. Koreańczycy bardzo mocno inwestują w takie technologie i chcą, aby już w niedługim czasie składane smartfony stały się codziennością.

Polecamy również: