Huawei Mate X (fot. @HuaweiMobile)

Samsung pracuje nad składnym smartfonem podobnym do Huawei Mate X

Chociaż dopiero zbliżamy się do końca pierwszej połowy 2019 roku, to już teraz możemy powiedzieć, że składane smartfony są największą nowością bieżącego roku. Samsung i Huawei zaprezentowali swoje pierwsze propozycje w lutym, ale właśnie dowiadujemy się, że Koreańczycy w najbliższych miesiącach pokażą drugie urządzenie o takiej konstrukcji.

Jako że składane smartfony dopiero wkraczają na rynek, nie wiadomo, czy zdołają przekonać do siebie przeciętnego klienta. W najbliższej przyszłości z pewnością się to nie stanie, bowiem ich ceny są bardzo wysokie, ale później – kto wie, wszystko jest możliwe. Szczególnie, gdy podobnych konstrukcji pojawi się w sprzedaży więcej.

Na razie Samsung i Huawei podeszli do tematu składanego smartfona na dwa, zupełnie odmienne sposoby. Główny ekran w Galaxy Fold składa się do wewnątrz, podczas gdy wyświetlacz w Mate X na zewnątrz. Zaraz po premierze tego ostatniego wiele osób otwarcie deklarowało, że ta koncepcja jest znacznie ciekawsza, ale propozycja Koreańczyków także ma swoich zwolenników. Obie mają bowiem zarówno zalety, jak i wady, przez co nie da się jednoznacznie i obiektywnie stwierdzić, która jest lepsza.

Samsung Galaxy Fold (fot. Samsung)

Samsung wypuści na rynek smartfon podobny do Huawei Mate X

Jak donosi serwis The Investor, południowokoreański producent przygotowuje do premiery model, w którym ekran będzie składał się na zewnątrz, podobnie jak ma to miejsce w Huawei Mate X. To niespodziewana informacja – słyszymy o czymś takim po raz pierwszy. Zaskoczenie jest tym większe, że smartfon ten ma podobno zadebiutować zanim Huawei wprowadzi do sprzedaży swojego „składalca”.

Jeśli tak się rzeczywiście stanie, to Samsung powinien zaprezentować nowy składany model najpóźniej na przełomie sierpnia i września, bowiem właśnie w dziewiątym miesiącu 2019 roku rozpocznie się sprzedaż Huawei Mate X – a przynajmniej takie są plany. Z informacji pozyskanych przez serwis źródłowy wynika, że Koreańczycy rozpoczęli już jego produkcję, więc przynajmniej teoretycznie powinni być niemal gotowi do jego publicznego zaanonsowania.

Co ciekawe, Samsung podobno już w zeszłym roku wyprodukował prototyp smartfona, w którym ekran składa się na zewnątrz, ale ze znanych tylko sobie powodów postanowił najpierw wprowadzić na rynek urządzenie z wyświetlaczem składanym do wewnątrz. Doniesienia serwisu The Investor sugerują jednak, że Koreańczykom udało się dopracować drugą koncepcję, skoro ma ona ujrzeć światło dzienne za kilka-kilkanaście tygodni.

W 2020 roku Samsung wypuści na rynek trzeci składany smartfon

Samsung przygotowuje drugi składany smartfon, zupełnie inny niż Galaxy Fold

Źródło: The Investor